Що таке візуальний шум та чому він псує вам настрій та психіку вдома
Ваша кімната чимось незрозумілим вас дратує, і ви не можете у неї ні розслабитися, ані зосередитися. Напевно, річ у тому, що вам заважає візуальний шум. Що ж це за таємничий феномен та як його подолати?
РБК-Україна (проект Styler) підготувало матеріал, де пояснюється, що таке візуальний шум, чому він виникає та як з ним впоратися.
Що таке візуальний шум?
Візуальний шум, часто недооцінюваний, може значно впливати на естетику і спокійну атмосферу наших житлових приміщень. Це небажане візуальне втручання, яке складається з елементів, що відволікають увагу і створюють відчуття безладу.
Всі об’єкти, що потрапляють у ваше поле зору, як безпосередньо, так і периферійно, і змушують вас звертати на них зайву увагу, можна назвати візуальним шумом. Це проблема більша, ніж здається на перший погляд.
Виявлення і усунення візуального шуму є ключем до створення затишних і приємних для очей приміщень у будинку.
На що впливає візуальний шум?
Основною проблемою, спричиненою візуальним шумом та іншими візуальними відволіканнями, є зниження концентрації та продуктивності. Це також може призводити до надмірної стимуляції, ментальної втоми і навіть непотрібного стресу та тривоги, особливо у взаємодії з колегами або роботодавцями.
Тому перебування в чистій, порожній кімнаті може бути фізично розслаблюючим для людей, навіть якщо вони не отримували жодного фізичного лікування.
Як зменшити візуальний шум
Зменшення візуального шуму вдома може здаватися складним завданням, але ви досягнете бажаного результату, дотримуючись цих простих порад:
- Мінімалізм. Мінімалістичний підхід є найкращим способом зменшити візуальний шум без відмови від декору. Пам'ятайте, що якість важливіша за кількість. Менше видимих об'єктів створює більш спокійну атмосферу.
- Нейтральні кольори. Використовуйте нейтральні кольори на стінах та ключових елементах, щоб підтримувати розслаблюючий фон. М'які кольори створюють відчуття візуального спокою.
- Стратегічне освітлення. Використовуйте фокусне освітлення, щоб підкреслити певні зони та відвернути увагу від небажаних елементів. Непряме освітлення може допомогти створити розслаблюючу атмосферу.
- Збалансований декор. Рівномірно розподіляйте картини та декоративні елементи по всьому простору. Намагайтеся не перевантажувати і вибирайте предмети, що доповнюють один одного.
- Єдиний стиль. Підтримуйте єдиний стиль декору по всьому дому для плавного переходу між приміщеннями. Узгодженість матеріалів і кольорів зменшує відчуття візуального шуму.
- Рослини та природні елементи. Додають свіжості і життєвості без створення візуального безладу. Рослини можуть стати привабливими фокусними точками. Розміщуйте їх стратегічно, щоб запобігти візуальному шуму.
Раніше ми вже писали про критичні помилки в інтер'єрі по фен-шуй, які накликають у дім біду.
Читайте також про 14 речей в оселі, які професійні організатори не радять зберігати.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: видання Autonomous та Becoming Minimalist.