ua en ru

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі" Фото: Герой України "Да Вінчі" (facebook.com/Дмитро Коцюбайло)

Смерть Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" на фронті у бою на Донбасі сколихнула українців. Люди висловлюються про славного молодого воїна-Героя, який за життя став легендою, згадують про наповнене подвигами життя захисника, який відійшов у вічність.

Спогадами, захопленням, гордістю та вдячністю, зворушливими словами про вшанування пам'яті та честі "Да Вінчі" українці діляться у соцмережах.

Командувач Східного угрупування військ ВСУ генерал-полковник Олександр Сирський зазначає, що 27-річний молодший лейтенант, командир підрозділу "Вовки Да Вінчі" Дмитро Коцюбайло, кавалера ордена "Золота Зірка" був народним героєм і Героєм України.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

"Да Вінчі" (фото: Facebook/Дмитро Коцюбайло)

"З перших днів війни на сході брав активну участь у захисті нашої Батьківщини від російських окупантів. Не дивлячись на молодий вік за ним йшли люди, його поважали побратими та боялись вороги. Він загинув як воїн, як патріот, як офіцер", - цитують генерала в Telegram-каналі Сухопутних військ.

Сьогодні Да Вінчі назавжди увійде до пантеону борців за вільну та незалежну Україну як вірний син українського народу, відзначає Сирський.

"Вічна пам'ять, хвала та честь Герою", - додав він.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Да Вінчі (фото: Facebook/Дмитро Коцюбайло)

Знаменитий воїн-розвідник Володимир Регеша із позивним "Санта", який також захищає Україну з 2014 року, називає загибель Коцюбайла втратою для цілої нації.

"Втрата тим більша, бо є розуміння: саме ти мав стати майбутнім цієї Держави, аби і вона мала майбутнє. Спочивай з миром, Друже Да Вінчі. Честь. Шана. І невимовний біль, помножений на лють", - пише військовий у своєму Facebook.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Володимир "Санта" та Дмитро "Да Вінчі" (фото: facebook.com/rehesha.volodymyr)

Побратим "Да Вінчі" Михайло Алексєєв згадує, яким командиром був Коцюбайло.

"Да Вінчі… мій перший Командир на війні… йшов завжди першим, а окопи з бліндажами робив разом із хлопцями. Пам'ятаю, як перед першим виїздом на бойові вивіз нас на тренування на полігон і один хлопець кинув гранату майже біля себе, реакція Командира була миттєвою. - він накрив його собою", - розповів він у Facebook.

Захисник України додав, що Коцюбайло пройшов славний Шлях Воїна від командира загону під час Революції Гідності до комбата - без перепочинку.

"Впевнений, він і далі вестиме і направлятиме, але вже з Небес!" - пише Алексєєв.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" (фото: facebook.com/MikhalAlieksieiev)

Волонтер Сергій Притула переконаний, що пам'ять про "Да Вінчі" житиме в Україні та серцях її громадян вічно.

"Піти на війну добровольцем у 18 років. Провести на фронті третину життя. Здобути славу затятого Воїна, ювеліра арти, справжнього командира! Стати прикладом для наслідування! Стати жахом для ворогів. Стати Народним Героєм і Героєм України. Здобути смерть в бою та залишитись жити вічно у нашій пам‘яті, у назвах вулиць, у іменах дітей, які будуть названі на твою честь, друже!" - написав він у Facebook.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" (фото: facebook.com/serhiyprytula)

Також у мережі висловлюють співчуття близьким та рідним Героя, його дружині Аліні Михайловій, волонтерку та депутатку Київради.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Фото: скріншот facebook.com

Журналістка Христина Беринських згадує у Facebook, як було зроблено знамениту фотографію "Да Вінчі" у стінах Ради під час вручення звання Героя України на її прохання.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

"Да Вінчі" під час присвоєння звання Героя України (фото: Facebook/Дмитро Коцюбайло)

"Вперше я побачила Да Вінчі 24-го серпня 2020-го року в Авдіївці. Тоді на день незалежності він організував вручення нагород (не офіційних, а суто символічних) українським військовим.

Тоді мене сильно вразило, як військові із зовсім різних підрозділів з‘їхалися на це нагородження в Авдіївку, хтось зміг вирватися тільки на годину, але вирвався, бо навіть для найдосвідченіших і найпрофесійніших - це була велика честь отримати нагороду з рук Да Вінчі, легендарного українського добровольця. Нагороду, яка не дає грошей, нічого не дає, але для них вона була дуже важлива.

Вдруге Да Вінчі вдалося упіймати у Верховній Раді 1-го грудня 2021-го року, коли йому вручили звання Героя України. Попросила тоді зробити це фото. Адже це було так правильно дати це звання саме йому

Сьогодні вже є офіційна інформація, що герой загинув у бою. 9 років свого молодого життя він віддав захисту України. І всіх нас. Жодних слів не вистачить, щоб описати, яка це втрата для країни..." - пише вона.

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний та молодший лейтенант, комбат Дмитро Коцюбайло (фото: facebook.com)

За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"За ним йшли люди. Українці не можуть втримати сльози через загибель "Да Вінчі"

Дмитро Коцюбайло (фото: instagram.com/dmitrokotsiubailo/facebook.com)