ua en ru

Музей "Голоси мирних" Фонду Ахметова представив нову колекцію історій про війну

Музей "Голоси мирних" Фонду Ахметова представив нову колекцію історій про війну Музей "Голоси мирних" Фонду Ахметова представив нову колекцію історій про війну (фото: прес-служба)

У лютому цього року у місті Гаага, що у Нідерландах, відбувся народний суд за участю справжніх суддів, прокурорів та свідків, які судили Володимира Путіна за злочини агресії через його вторгнення в Україну. Свідками у суді стали троє українців, чиї історії про пережите під час війни увійшли до архіву музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Історії свідків та їхні розповіді про суд у Гаазі вийшли у новій колекції музею

Народний суд був символічним та важливим кроком до відновлення справедливості щодо жертв та свідків війни в Україні. За результатами розгляду справи суд закликав до обвинувального вироку, який має бути винесено президенту Росії.

"Я відчуваю гордість за можливість представляти Україну у міжнародному суді Гааги. Я пройшов полон, мене розстрілювали, відрізали пальці рук, я лишився ніг. Але нас не зламають! Увесь світ рівняється на українців у нашій боротьбі. Обов’язково повернусь до Гааги, коли на лаві підсудних буде сидіти путін. Так само як і я, у полоні, з кайданками на руках", - розповів свідок Олег Москаленко з Київщини.

Ще одним свідком стала українська журналістка Анжела Слободян, яка була в Херсоні, коли російські війська почали "розстрілювати все, що рухається". Участь у суді взяв і Володимир Ободзинський з Житомирської області. Через російське бомбардування чоловік втратив три покоління родини - дружину, дочку, сина-підлітка та однорічних онуків-близнюків.

Музей "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова - наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів музею налічує вже понад 70 000 історій. Розкажіть свою на порталі музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії (800) 509 001.