ua en ru

Microsoft Word чи Google Docs? Який текстовий редактор підійде саме вам

Microsoft Word чи Google Docs? Який текстовий редактор підійде саме вам Порівняння сервісів Microsoft Word та Google Документи (фото: Getty Images)

Microsoft Word довгий час був кращим текстовим редактором для бізнесу, але безкоштовний хмарний Docs від Google став гідним конкурентом, здобувши популярність, особливо серед студентів. Кожна програма пропонує різні переваги, і вибір відповідного інструменту для вас залежатиме від ваших особистих потреб.

У чому різниця і що краще обрати, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на сайт приватного університету Herzing University.

Вартість та доступність

Microsoft Word входить до складу Microsoft 365 Office Suite, і існує безліч різних планів, які відповідають вашим індивідуальним потребам.

Пакет Office Home and Student доступний за одноразову плату у розмірі 149,99 доларів США та включає класичні додатки Microsoft: Word, Excel та PowerPoint. Вам потрібно буде завантажити та встановити застосунки на свій ПК або Mac.

З іншого боку, Google Docs - це безкоштовний онлайн-інструмент. Щоб отримати доступ до нього, увійдіть до свого облікового запису Google у будь-якому браузері та відкрийте свій Google Drive.

Google Docs може бути ідеальним варіантом, якщо ви ще не впевнені, які саме вам потрібні текстові редактори, і не наважуєтеся заздалегідь робити дорогу покупку.

Що краще?

Нічия. Google Docs - більш економічний вибір для студентів, але Microsoft Office Suite включає безліч корисних додатків, які можуть принести користь вам і за межами студентського життя. Вміння працювати з Excel та PowerPoint - цінні навички для роботодавців.

Можливості та функціональність

Word пропонує надійний вибір шаблонів, параметрів форматування та функцій, що спрощують написання проектів. Word також може бути інтегрований з іншими інструментами Microsoft, такими як Outlook для злиття та Excel для діаграм та графіків.

Google Docs пропонує ті самі основні функції обробки тексту, що і Word, але не пропонує стільки шаблонів, структур та покращень, які корисні для складних письмових та дослідницьких завдань.

Однак інструмент пропонує бібліотеку додатків, які схожі на розширені функції, що пропонуються в Word. Це дозволяє користувачам налаштовувати свій досвід роботи з Google Docs за допомогою інструментів, які найбільше відповідають їхнім потребам.

Що краще?

Нічия. Розширені можливості Microsoft Word зручні і можуть бути корисні для різних завдань, але Google Docs дозволяє створити інструмент, який відповідає вашим точним потребам без зайвого безладдя.

Співробітництво та редагування

Word та Google Docs полегшують спільну роботу та обмін. Використовуючи функцію відстеження змін Word, користувачі можуть вносити вдосконалення, які замінюють текст у документі. Інші користувачі можуть бачити, що було змінено, і можуть прийняти чи відхилити зміни.

Google Docs дозволяє користувачам вносити пропоновані зміни до документа, а також редагувати текст безпосередньо. Проте в ньому немає гладкої та простої у використанні функції відстеження змін, яка є у Word.

Реальною перевагою Google Docs є можливість одночасної роботи кількох користувачів над документом, що відображає зміни в режимі реального часу. Це ідеально підходить для групових проектів, спільних досліджень та письмових завдань.

Що краще?

Google Docs - це зручний інструмент для спільної роботи студентів.

Збереження вашої роботи

Ще однією перевагою Google Docs є те, що інструмент автоматично зберігає вашу роботу на хмарному Google Drive кожні кілька хвилин, тому вам ніколи не доведеться турбуватися про втрату прогресу.

Однак, як і більшість веб-сайтів, Google Docs може мати технічні труднощі. У гіршому випадку ви не зможете відкрити або отримати свою роботу, коли вам знадобиться, наприклад, під час презентації.

З Word ви зберігаєте файли на жорсткому диску комп'ютера. Вам ніколи не доведеться турбуватися про те, що ви не зможете отримати доступ до своєї роботи, якщо ви випадково не проллєте каву на комп'ютер і не зіпсуєте жорсткий диск. Тоді ви, мабуть, пошкодуєте, що у вас немає резервної копії, збереженої у хмарі.

Що краще?

Google Docs пропонує спокій завдяки функції автоматичного збереження та хмарній системі резервного копіювання.

Зручність для мобільних пристроїв

Додаток Google Docs доступний для пристроїв iOS та Android. Програма має ті ж функції, як і сайт, що полегшує створення та спільну роботу на ходу. Word також має мобільний додаток, але він не такий зручний і універсальний, як комп'ютерна програма.

Що краще?

Google Docs - найкращий інструмент для роботи в дорозі.

Висновок

Для базових потреб у написанні Google Docs - явний переможець. Онлайн-інструмент досить всеосяжний і дозволяє студентам легко співпрацювати з іншими груповими завданнями. З Docs ваша робота завжди захищена та доступна у будь-якому місці та в будь-який час.

Важливо, що Word також пропонує студентам багато важливих переваг. Незважаючи на те, що від самого спочатку він дорогий, Office Suite включає інструменти, які можуть бути корисні - навіть необхідні - вам протягом усього вашого навчання в коледжі.

Excel, зокрема, повсюдно використовується у бізнесі, а Google Sheets не такий надійний. Office Suite коштує одноразових інвестицій, якщо ви хочете отримати ступінь у галузі бізнесу, технологій, фінансів, бухгалтерського обліку або суміжної галузі.

Word також буде найкращим варіантом, якщо ви очікуєте складних письмових та дослідницьких завдань. Наявність у вашому розпорядженні великого набору інструментів і функцій гарантує, що вам ніколи не доведеться шукати потрібне рішення для роботи з документами.

Microsoft Word чи Google Docs? Який текстовий редактор підійде саме вам

Google Docs (скриншот)

Microsoft Word чи Google Docs? Який текстовий редактор підійде саме вам

Microsoft Word (скриншот)