Не лише для одягу: 7 способів використання відпарювача в побуті
Відпарювач для одягу - це неймовірно зручний інструмент для прання, який може легко розгладити одяг. Проте багатофункціональний прилад можна використовувати й для іншого, адже висока температура пари є ефективним засобом у дезінфекції та очищенні багатьох предметів у побуті.
Про те, як можна використовувати відпарювач, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Martha Stewart.
Видалити жир на кухні
Гаряча пара - чудовий спосіб розщепити засохлий жир та олію, щоб легко їх витерти. Тож відпарювач чудово підходить для чищення кухонних поверхонь, духовок, витяжних вентиляторів, гриля тощо.
Для цього пристрій радять наповнити дистильованою водою і потримати кілька секунд біля засохлого жиру - а потім витерти бруд ганчіркою з мікрофібри.
Дезінфікувати стільниці
Ви можете використовувати відпарювач для очищення непористих стільниць, якщо його температуру можна відрегулювати до достатньо високої, аби знищити бактерії та мікроби.
Відпарювач радять увімкнути на температурі 122-148 градусів та провести приладом над стільницею.Після цього необхідно витерти поверхню насухо чистою ганчіркою з мікрофібри.
Почистити диван
Якщо диван не має знімних чохлів, його можна почистити за допомогою відпарювача. Проте насамперед варто пропилососити диван, щоб видалити будь-яке сміття і попередньо обробити плями.
Після цього потрібно обробити диван парою, провівши по ньому відпарювачем для одягу. Якщо накопичилася велика кількість вологи, диван також можна просушити феном.
Проте слід перевірте етикетку з догляду за диваном, щоб переконатися, що відпарювання допустиме як метод очищення - наприклад, ніколи не слід відпарювати велюрові дивани.
Освіжити штори
Пара від пристрою, яким провели по шторах, видалить зморшки і одночасно продезінфікує тканину. Водночас щоб краще видалити бруд, спочатку пропилососьте штори, щоб видалити волосся, пил або сухе сміття - а потім проведіть відпарювачем вздовж тканини.
Проте радять не використовувати цей метод для штор, які можна почистити лише в хімчистці.
Очистити шви між плиткою
Обробка швів парою може бути досить ефективним способом змити накопичений бруд і кіптяву. Для цього відпарювач слід спрямувати на шов і провести прилад уздовж лінії.
Однак варто тримати відпарювач на відстані 21-25 см від плитки, щоб уникнути перенасичення вологою. Після того, як бруд підійметься разом з вологою, його можна легко видалити серветкою з мікрофібри.
Розморозити морозильну камеру
Очищення морозильної камери може бути складним, коли на стінках і перегородках накопичується лід. Проте, якщо робити це обережно, можливо розморозити морозильну камеру за допомогою відпарювача.
Насамперед потрібно спорожнити морозильну камеру, як при звичайному розморожуванні, а потім використати відпарювач, проводячи від задньої частини морозильної камери до передньої, щоб пришвидшити процес.
Почистити дверцята душової кабіни
Пара від відпарювача підходить і для очищення скла без розводів, і для дезінфекції дверцят душової кабінки.
Для цього радять спочатку почистити дверцята як зазвичай, а потім обробити поверхню парою і витерти надлишки вологи ганчіркою. Тільки переконайтеся, що коли використовуєте відпарювач на склі, використовуєте дистильовану воду - це допоможе уникнути розводів і нальоту від води.
До речі, раніше ми писали про те, які речі можна почистити старою зубною щіткою.
А також розповідали про "приховані" функції пилососу, які полегшують життя.