ua en ru

Як правильно створювати фінансову "подушку", щоб завжди бути при грошах: поради від фінансиста

Як правильно створювати фінансову "подушку", щоб завжди бути при грошах: поради від фінансиста Як створювати фінансову подушку (фото: Freepik)
Автор: Юлія Гаюк

Мати фінансові заощадження важливо, адже невідомо, в який момент життя вам терміново може знадобитися та чи інша сума грошей. Фінансова "подушка" дає вам можливість закрити потребу без вагань.

А як створювати фінансову "подушку", розповіла фінансова консультантка Галина Тритяк на своїй сторінці в Instagram.

Розрахуйте свій мінімум

Порахуйте, яка сума вам потрібна на місяць для базового життя. Суто для таких потреб, як оренда, комунальні послуги, їжа, здоров'я, інтернет, зв'язок тощо.

"Фінансова подушка - це в ідеалі шість таких базових місячних доходів. Наприклад вам, щоб вижити треба 10 000 гривень, отже, мета - це резерв 60 000 гривень", - пише експерт.

Знайдіть скарбничку

Нею може стати, що завгодно: банківська картка, керамічна банка у вигляді тваринки, конверт тощо. Вона потрібна для того, аби ви не використовували гроші, які накопичуєте.

Відкладайте гроші з заробітку

Відкладайте 10% від будь-якого доходу. Робіть це усвідомлено та фіксуйте, що певну частину ви вже заощадили. З часом сума "подушки" буде зростати, і ви вже матимете певні збереження.

Намагайтеся підвищувати відсоток

Прагніть кожного місяця підвищити відсоток заощаджень. У червні - 10%, у липні - 11%, у серпні - 12%. Таким чином ви будете думати, як більше заробити так, щоб рівень життя після заощаджень був комфортним.

Як правильно створювати фінансову "подушку", щоб завжди бути при грошах: поради від фінансиста

Відкладати можна навіть найменші суми для того, щоб прищепити собі таку звичку (фото: flickr.com)

Відкласти - першим ділом

Коли ви отримали заробітну плату, найперше, що потрібно зробити, - це відкласти певну її частину на себе. Не потрібно відразу платити за рахунки, поповнювати кредитну картку чи віддавати борги. Відкладіть, і тоді головна фінансова справа місяця буде закритою.

Не витрачайте

Йдеться саме про ті гроші, які ви вже відклали. Погодьтеся, що якщо постійно використовувати свою фінансову "подушку", то сенсу з неї буде небагато. До речі, саме для цього потрібно заводити окремий ресурс для зберігання заощаджених грошей.

Фіксуйте свої досягнення

Можете у блокноті завести сторінку, де писатимете коли та скільки ви відклали. А якщо користуєтеся мобільним застосунком для обліку фінансів, робіть це там. Така система чудово працює для заохочення себе продовжувати почате та збільшувати відсоток заощаджень.