Чи знаєте ви, що таке пендельтюр і де їх можна побачити? Відповідь вас точно здивує
У нашій лексиці існує багато цікавих та геть незрозумілих слів, які нам би хотілося розшифрувати. І дуже часто вони мають просте значення, але звучать дуже вишукано та цікаво.
Про те, що називають загадковим словом пендельтюр, РБК-Україна (проект Styler) розповідає з посиланням на Instagram-сторінку про секрети Києва та вікіпедію.
Що таке пендельтюр
Слово цікаве, але це зовсім не вишукана частина інтер’єру або одягу з 18-19 століття і навіть не назва дивного старовинного капелюха, цим словом не називають страви й це не посада чиновника.
Насправді це лише двері, що гойдаються на петлях, які відчиняються в обидві сторони і зачиняються самі.
Пендельтюр у київському метро (фото: facebook.com/kyivmetro)
І в сучасному світі пендельтюри можна побачити й доторкнутися до них у метро. До того ж щодня. Уявіть собі, наскільки вишукано можна називати скляні двері на вході до станцій потягів.
Загалом це слово має німецьке коріння: Pendel - що означає маятник і слово Tür - яке має просте значення - двері.
Історія походження
Хто і коли саме придумав таку петлю, так і залишається не з'ясованим. Можна лише за назвою здогадатися, що автор був німцем.
Також відомо, що пендельтюри набули популярності насамперед на Дикому Заході. Це змушує припустити думку, що жив той самий німець десь у західних штатах Америки. Адже у барах висіли саме такі двері.
Ковбой, коли заходив всередину та коли виходив надвір, просто штовхав двері від себе ногою, залишаючи руки вільними. У ті часи і в тих місцях зайва обережність не завадила нікому.
Чому пенделютюри встановлені саме в метро
Є цілком логічне пояснення, адже такі двері встановлюють там, де очікується великий потік людей і немає можливості потягнути двері на себе.
До того ж цей потік можливий в обох напрямках, хоч і існують входи та виходи. І саме через свою рухливість, пендельтюри - це ідеальний варіант для метрополітену.
Пендельтюр у київському метро (фото: facebook.com/kyivmetro)
Нагадаємо, що раніше ми писали про віртуальні екскурсії Києвом.
А також читайте, де у Києві тусуються митці.