Чи корисно вживати соєвий соус: який купувати в жодному разі не можна
Багато українців запитують, чи можна вживати соєвий соус, чи не шкодить це здоров'ю. Його спокійно можна додавати в їжу, якщо він гарної якості.
Про це розповіла у Instagram нутриціолог Сніжана Ворошилова.
Що потрібно знати про соєвий соус
Соєвий соус гарної якості – це продукт бродіння (ферментації) соєвих бобів, який відбувається за допомогою певних мікроорганізмів (цвілевих грибків аспергілу, дріжджових грибків цукроміцетів та лактобацил, з'єднаних у заквасці).
Процес виготовлення триває від кількох місяців до трьох років. Потім соус пастеризують, дезактивують все живе, та розливають по пляшках.
У хорошому соусі такий склад:
- соєві боби ~ приблизно 19%,
- пшениця/ячмінь (у деяких видах),
- сіль,
- закваска Кодзі (може бути помічено, а може і не бути, тому що соєві боби ферментовані таким чином цією закваскою).
Незважаючи на те, що продукт містить сою та пшеницю, він гіпоалергенний, тому що під час ферментації специфічність білків зникає і вони перетворюються на амінокислоти.
Який соус не можна купувати
І зовсім інша річ – неякісний соєвий соус. Він готується швидко, тому що це просто розчин різних харчових добавок (цукор, консерванти, барвники, регулятори кислотності, підсилювачі смаку, загусники). У ньому може бути соєвий порошок у кількості 2,5-4,5%.
Дивно те, що дорогий соус не завжди якісний, іноді вони коштують однаково, але за складовими дуже відрізняються. Уважно читайте етикетки!
Приклад якісного та неякісного соєвого соусу (instagram.com/nutritionist_voroshylova)
Як ми раніше писали, названо найшкідливіший сир, який не варто купувати ніколи.
Читайте також, експерт пояснила, звідки на хлібі з'являються білі плями.