Адвокат розповів, як вносять та чи можуть вилучити дані з бази ухилянтів
Мобілізація в Україні не припиняється із 24 лютого 2022 року. Зокрема, відомості про порушників поліцейські можуть вносити у свою базу "АРМОР". Адвокат розповів, чи можуть вилучити з такої бази.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на YouTube-канал адвоката Романа Сімутіна.
Як вносять до бази
Експерт зазначив, що в більшості випадків так і є, і він отримує позитивні рішення, але це не рішення про вилучення, а "типу якесь здивування: тю, та ніякої інформації про цю людину в базі немає. Ми нічого не знаємо, а ці руки нічого не крали".
Наприклад, писав вимогу вилучити інформацію, а мені відповіли: станом на лютий 2024 року за даними системи ІПНП інформація про перебування на обліку за категорією "особа, яка вчинила правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КУпАП" стосовно такого-то громадянина відсутня.
Раніше в базу "АРМОР" вносили всіх лише на підставі звернення начальника ТЦК, причому робилося це "пачками".
"Просто друкувалися на десятках простирадл прізвища чоловіків, відправлялися в райвідділок поліції, де працівник з витріщеними очима вносив їх до бази. Всіх підряд, без розбору та безпідставно", - розповів адвокат.
Дійшло це до того, що кількість скарг зросла до таких критичних меж, що поліція виставила вимогу: або надавайте підтвердження вручення повістки або нічого не буде.
Всім, хто дізнався про своє попадання до бази "АРМОР" як "ухилянта" і звертався до поліції з вимогою вилучити інформацію, почали надавати відповідь, що інформація відсутня.
"Тобто, вони зробили так же ж тупо, як і внесли: просто видалили інформацію і все", - додав Роман Сімутін.
Що варто знати
Відповідно до ст. 26 ЗУ "Про Національну поліцію" правоохоронці мають право вносити інформацію про осіб, які вчинили правопорушення, провадження у справах яких здійснюється поліцією.
А провадження у справах за статтями 210 та 210-1 КУпАП здійснюється виключно начальником ТЦК.
Що може змінитись
У вказаний закон планують внести невеличку зміну та розширити пункт 8 ст. 26, який звучатиме так: осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, провадження у справах за якими здійснюється поліцією або територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Для затримання та доставки до ТЦК потрібні докази вчинення правопорушення. А інформація в планшеті не є доказом, тому затримання неправомірне.
Раніше ми повідомляли, яка відповідальність за неприбуття по повістці.
Також ми писали, що обов'язково треба зробити при зверненні в ТЦК, щоб уникнути проблем.