4 простих правила, які допоможуть зберегти суглоби міцними і здоровими
В середньому кожен п'ятий дорослий страждає від артриту. При цій хворобі виникає запальне ураження суглобів, що характеризується дискомфортом і сильними болем під час руху. Щоб уникнути цього, треба змолоду підтримувати здоров’я суглобів.
Про те, які прості правила допоможуть зберегти суглоби міцними та здоровими, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію The Guardian.
Виконуйте силові вправи
Фізіотерапевт Ліам Гуд радить виконувати різноманітні силові вправи для всього тіла. Для цього підійде пілатес і навіть йога, оскільки вони задіюють усі м’язи та суглоби, але не перевтомлюють їх.
Також лікар радить людям присідати, щоб укріплювати свої суглоби.
"Якщо хрящ, що оточує наші суглоби, недостатньо рухається, він не отримає достатньої кількості крові, висохне та потріскається", - каже медик.
Рухайтеся кожні 20-30 хвилин
Остеопат Джон Малліндер радить кожні 20-30 хвилин вставати з-за робочого місця, щоб трошки пройтись. Це допоможе уникнути тривалого перебування в одній позі.
Також можна виконувати найпростіші вправи, наприклад, махи руками, якщо звичайно це не заважатиме вашим співробітникам.
Зміцніть плечі
"Плече за своєю суттю є найбільш нестабільним суглобом у тілі, і воно значною мірою залежить від м’язової структури", - каже ортопед Анджу Джаггі.
Часті вправи для рук допоможуть зміцнити плечові суглоби. Лікар радить щодня стискати руку в кулак, а потім максимально розтискати пальці по 10-15 разів.
Носіть відповідне взуття
Деякі експерти наполягають на тому, що усі мають носити міцні кросівки з широкою підошвою.
"Оптимальне взуття повинно бути структуроване та на шнурівці. Якщо у вас плоскостопість, вам потрібна опора для стабільності стопи, а з високим склепінням стопи вам потрібні більш нейтральні кросівки", - заявляє хірург-ортопед Нік Каллен.
Модницям, які люблять підбори, Каллен рекомендує вибрати невисокі підбори або танкетку, щоб розподілити тиск на стопу.
Читайте також про те, які продукти зміцнюють здоров'я серця.
Раніше ми писали про те, яка їжа допомагає збалансувати жіночі гормони.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.