ua en ru

Зміна тренду: українці вперше з літа минулого року почали продавати валюту банкам

Зміна тренду: українці вперше з літа минулого року почали продавати валюту банкам Фото: українці почали продавати валюту (Віталій Носач, РБК-Україна)

Населення України в червні 2023 року продало комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти на 1,675 млрд доларів (в еквіваленті) і купило на 1,657 млрд доларів. Чистий продаж валюти склав 17,8 млн доларів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Національного банку України (НБУ).

Таким чином, у червні українці вперше з липня 2022 року більше продали валюти більше, ніж купили.

Зміна тренду: українці вперше з літа минулого року почали продавати валюту банкам

Всього з початку 2023 року українці продали 8,457 млрд доларів і купили на 10,347 млрд доларів. Чиста купівля валюти становила 1,890 млрд доларів.

Зміна тренду: українці вперше з літа минулого року почали продавати валюту банкам

Зміна тренду

Дані показують, що українці продовжують знімати безготівкову валюту в банках (194,2 млн доларів у червні). Цю валюту українці купували в банках за курсом, близьким до офіційного (36,6 гривень плюс комісія). Оскільки у червні на готівковому ринку курс впав до 37,30 гривень, то українці більше не розміщують валюту на депозит, а вилучають її.

Національний банк України у липні 2022 року дозволив банкам продавати населенню безготівкову валюту за умови розміщення на депозит терміном більше трьох місяців. Також українці можуть застрахуватися від вагань офіційного курсу.

За даними НБУ, депозити стали частиною комплексу заходів НБУ для підтримки курсової стійкості, зокрема, за рахунок стабілізації ситуації на готівковому валютному ринку.

Вони позитивно позначилися на зменшенні попиту, стан ринку, збільшивши його стійкість, а також сприяли істотному поліпшенню курсових очікувань.