ua ru

Захід розробляє екстрені плани на випадок ядерного удару по Україні, - FT

Захід розробляє екстрені плани на випадок ядерного удару по Україні, - FT Фото: президент РФ Володимир Путін (Getty Images)

Європейські та американські політики розробляють екстрені плани на випадок, якщо президент Росії Володимир Путін завдасть ядерного удару по території України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

"Ми повідомили Кремлю безпосередньо, в приватному порядку на дуже високому рівні, що будь-яке застосування ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для Росії. Сполучені Штати та наші союзники відповідатимуть рішуче, і ми чітко і конкретно заявили, які це матиме наслідки", - заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Один із високопоставлених американських чиновників зазначив, що якщо президент РФ думає, що ядерна загроза залякає Україну, змусивши її капітулювати або відмовитися від 20 відсотків своєї території, або залякає її союзників, щоб вони не допомагали Україні, то він дуже помиляється.

Два інші західні чиновники заявили, що ядерний удар по Україні навряд чи призведе до рівнозначної відплати, і, ймовірно, викличе військову відповідь західних держав з метою покарати Росію.

Низка офіційних осіб переконані, що якщо Путін і вдасться до ядерної зброї, найімовірнішим сценарієм може бути використання тільки тактичної ядерної зброї, яка призначена для використання на полі бою.

На думку деяких військових експертів, Путін швидше за все погрожує застосувати ядерну зброю і отримає поступки, ніж насправді застосує її. До того ж погана координація російських збройних сил з початку вторгнення в Україну передбачає, що ядерні удари можуть не змінити перебігу бойових дій.