ua en ru

Втрати РФ в Україні досягли історичного антирекорду з часів Другої світової, - CSIS

Втрати РФ в Україні досягли історичного антирекорду з часів Другої світової, - CSIS Фото: російські втрати в Україні досягли історичного антирекорду (Getty Images)

Втрати Росії у війні проти України перевищують її сумарні втрати у всіх збройних конфліктах з 1945 року - після закінчення Другої світової.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на доповідь американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS).

За оцінкою експертів, загальні втрати Росії в Україні вбитими та пораненими становлять від 200 до 250 тисяч осіб. Ця цифра включає російську армію, найманців різних ПВК, зокрема і "Вагнера", бойовиків так званих "ДНР" та "ЛНР".

Зазначає, що найбільших втрат після закінчення Другої світової війни Радянський Союз зазнав у Афганістані - 14-16 тисяч. У Чечні російські втрати коливаються від 12 до 25 тисяч. З 2014 року і до повномасштабного вторгнення на Донбасі загинуло близько 6-7 тисяч російських військових.

Крім того, аналітики зазначають, що темп втрат РФ в Україні значно перевищує темпи втрат у попередніх конфліктах. Так, Росія протягом першого року повномасштабної війни в Україні втрачала в середньому від 5 до 5,8 тисяч військових на місяць.

Для порівняння: у Чечні ця цифра коливалася від 95 до 185 солдатів, а в Афганістані - від 130 до 145 солдатів на місяць.

CSIS зазначає, що один з ключових прорахунків Росії - це підтримка населення. Москва вважала, що українці не підтримуватимуть теперішню владу та президента Володимира Зеленського.

Своєю чергою успіх Україні пов'язаний з військовими інноваціями, зокрема з використанням дронів, сучасних систем зв'язку та зброї, а також даних, отриманих від цивільних.

Втрати РФ в Україні досягли історичного антирекорду з часів Другої світової, - CSIS