ua en ru

Україна замовила у німецької компанії 300 розвідувальних дронів

Україна замовила у німецької компанії 300 розвідувальних дронів Фото: Військовий і дрон (GettyImages)

Україна замовила у німецької компанії 300 розвідувальних безпілотників. Також 100 штук замовив спецпідрозділ морської піхоти США.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву мюнхенської компанії Quantum Systems, про яку пише Handelsblatt.

Спецпідрозділ морської піхоти США хоче в майбутньому використовувати дрони від Quantum Systems для розвідувальних місій. Міністерство оборони США уклало контракт на суму 20 мільйонів доларів, про що міністерство нещодавно оголосило. Планується поставити 100 дронів Vector.

Керівник компанії Флоріан Сейбель заявив, що спецпідрозділ може використовувати їх для дослідження місцевості вночі з гумового човна. Пентагон тестує ці безпілотники протягом кількох останніх місяців. Сейбель сподівається знайти більше покупців безпілотників у збройних силах США та за їх межами.

Дрони для України

Згодом 31 травня ввечері на сайті кампанії Quantum-Systems GmbH виступили з оголошенням та уточнили дані про замовлення 300 додаткових розвідувальних дронів середньої дальності типу Vector у військовій підтримці ЗСУ за фінансування уряду Німеччини.

Зазначається, що це вже третє замовлення Міноборони України цих дронів у німецької компанії.

"Інтеграція системи "Vector" у Збройні сили України озброює військовослужбовців передовими засобами повітряної розвідки та ситуаційною обізнаністю, що дозволяє покращити прийняття рішень та підвищити оперативну ефективність", - йдеться у повідомленні.

Які особливості Vector

Як розповіли в компанії, завдяки вбудованому штучному інтелекту Vector забезпечує "живу" аеророзвідку ефективним і зручним способом. Система звільняє оператора від постійного відеоспостереження.

Вбудовані алгоритми дозволяють йому автоматично ідентифікувати об’єкти та негайно передавати ключові розвідувальні дані на землю. Плата штучного інтелекту - NVIDIA Jetson Orin - підтримує та вмикає навігацію без використання GNSS, функцію, яка була розроблена за допомогою прямого зворотного зв’язку з поля бою.

Компанія відкрила в Україні Центр обслуговування та навчання

Також в релізі зазначається, що для подальшої підтримки українських Збройних Сил компанія Quantum Systems нещодавно відкрила Центр обслуговування, навчання, підтримки та матеріально-технічного забезпечення (SSTLC) в Україні.

"Цей заклад проводить навчання операторів щодо використання та обслуговування системи Vector і є місцевим центром для закупівлі запасних частин і послуг з ремонту", - йдеться в повідомленні.

Що відомо про Vector?

  • Для початку роботи БПЛА достатньо двох хвилин;
  • У зібраному вигляді БПЛА має розмах крила 2,8 метра, запускається з руки;
  • "Пташка" обладнана електрооптичним та інфрачервоним сенсорами, що, зі свого боку, дозволяє виявляти ворожі цілі. Міцна конструкція безпілотника нівелює вплив погодних факторів;
  • Швидкість до 72 км/год, а тривалість польоту - 120 хвилин;
  • Vector здатний у режимі реального часу транслювати відео на наземні станції;