У Тбілісі силовики розганяють акцію протесту, є постраждалі та затримані
В центрі грузинської столиці Тбілісі сталися сутички між правоохоронцями та учасниками акції протесту. Силовики не дозволили митингувальникам проникнути до будівлі парламенту та жорстко розігнали людей.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Newsgeorgia.
Ввечері лідери опозиційних партій і тисячі людей зібралися біля будівлі парламенту в Тбілісі, щоб висловити протест через рішення депутатів відтермінувати вступ країни до Європейського Союзу, що порушує Конституцію.
Близько півночі за місцевим часом (00:00 за Києвом) між протестувальниками та силовиками виникли сутички через спроби людей прорватися до будівлі парламенту з боку вулиці Чичинадзе. Поліція кинула в натовп кілька димових шашок.
Поліція намагалася відтіснити протестувальників від службового входу, на проспект Руставелі.
Демонстранти тримали стінку та чинили опір. На адресу поліції лунали крики "нелюди", "раби", "росіяни".
Ситуація на Чичинадзе загострилася за кілька секунд. Незрозуміло, що послужило провокувальним фактором. До входу стягнули сотні поліцейських, зокрема, спецназ.
Згодом до акції на проспекті Руставелі приєдналася президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона стала між людьми та силовиками і намагалася поговорити з ними.
"Кому ви служите. Навіщо? За які гроші ви служите іншому уряду?", - сказала вона.
Згодом мітингувальники почали рухатися назустріч спецназу. Серед них були жінки та діти.
В МВС заявили, що протест "вийшов за встановлені законом межі, тому були застосовані спеціальні засоби". Повідомляється, що постраждали троє поліцейських. Кількість постраждалих серед мітингувальників наразі невідома.
О 2:26 за місцевим часом (0:26 за Києвом) спецназ почав застосовувати проти людей димові шашки, сльозогінний газ і водомети.
Силовики стягнулися до основної частини акції на проспекті Шота Руставелі та почали розганяти людей.
Станом на 2:45 за грузинським часом, правоохоронці зачистили територію біля парламенту Грузії.
На проспекті Руставелі після розгону люди встановили символічні барикади. Територію перед парламентом контролює спецназ.
Згодом силовики почали жорстко затримувати учасників протесту.
Оновлено
В центрі Тбілісі спецназ продовжує силовий розгін акції протесту.
Проти людей застосовується сльозогінний газ і водомети.
Силовики також застосовують хімічні речовини. Асоціація молодих юристів вимагає від МВС оприлюднити дані речовин, що застосовуються.
Люди залишаються на проспекті Шота Руставелі та співають гімн Грузії.
Силовики витіснили частину учасників протесту на прилеглі вулиці.
Протестувальники знову намагаються будувати барикади, спецназ зносить їх водометами. Проспект Руставелі виглядає як поле бою.
Оновлено 3:24
Силовики знову вивели водомети на центральний проспект Шота Руставелі.
Спецназ застосовує сльозогінний газ проти людей і масово затримує маніфестантів, які відмовляються покинути територію. Є поранені.
Розгон акції протесту в центрі Тбілісі триває вже кілька годин. У грузинській столиці вже 5:30 ранку.
Оновлено 6:44
Нова акція протесту на проспекті Руставелі у Тбілісі заявлена на 19:00 сьогодні, 29 листопада.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі очікує "жорсткої реакції" європейських лідерів на силовий розгін протестної акції в Тбілісі.
"Я очікую жорсткої реакції з боку європейських столиць", - написала глава держави на своїй сторінці у соцмережі X.
Зурабішвілі зазначила, що на момент написання поста (6:30 за Тбілісі) "протести і репресії все ще тривали на Руставелі", а "метою є журналісти та політичні лідери".
Сама Зурабішвілі прийшла на акцію перед розгоном і намагалася переконати спецназ не застосовувати силу до демонстрантів.
Парламентські вибори і протести в Грузії
Наприкінці жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори. Під час голосування на багатьох дільницях були зафіксовані неправомірні дії, зокрема вкидання пачок бюлетенів.
За результатами голосування, перемогу здобула проросійська партія "Грузинська мрія", вона набрала 54% голосів. Чотири партії опозиції набрали більше 5% та пройшли до парламенту, але відмовилися визнавати результати виборів.
З початку листопада лідери опозиційних партій та жителі країни почали масові акції протесту в центрі Тбілісі. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі також відмовляється визнавати результати виборів до парламенту.
У четвер, 28 листопада, премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив про відмову починати переговори про вступ країни до ЄС до кінця 2028 року. Також уряд відмовився від бюджетних грантів з боку ЄС.
Це спровокувало нову хвилю жорстких протестів у центрі Тбілісі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.