ua en ru

Світові ціни на продовольство падають 11-й місяць поспіль

Світові ціни на продовольство падають 11-й місяць поспіль Фото: ціни на продовольство знижуються після піку рік тому (Віталій Носач, РБК-Україна)

Світові ціни на продовольство знижуються 11 місяць поспіль. Індекс цін на продовольство ФАО у лютому 2023 року склав 129,8 пунктів, що на 0,6% менше, ніж у січні та на 18,7% нижче за свій пік, досягнутий у березні 2022 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН).

Індекс цін на зернові ФАО практично не змінився в порівнянні з січнем. Світові ціни на пшеницю незначно зросли протягом місяця, оскільки побоювання щодо посушливих умов у Сполучених Штатах Америки та високого попиту на постачання з Австралії значно компенсувалися сильною конкуренцією серед експортерів.

Індекс цін на рослинні олії ФАО знизився на 3,2% порівняно з січнем, при цьому світові ціни на пальмову, соєву, соняшникову та рапсову олії знизилися.

Індекс цін на молочні продукти ФАО знизився на 2,7% протягом місяця, при цьому найбільше різке зниження було зафіксовано в міжнародних котируваннях на вершкове масло та сухе знежирене молоко.

Індекс цін на м'ясо ФАО також практично не змінився порівняно із січнем. Світові ціни на птицю продовжували знижуватися на тлі значних експортних постачань, тоді як світові ціни на свинину зросли, в основному через побоювання щодо обмежених експортних постачань у Європі.

Навпаки, індекс цін на цукор ФАО зріс на 6,9% з січня до найвищого рівня за шість років, переважно через перегляд у бік зниження прогнозу виробництва у 2022/23 році в Індії.

Прогноз щодо зерна

ФАО також опублікувала свій попередній прогноз світового виробництва пшениці у 2023 році, передбачивши глобальний обсяг виробництва у розмірі 784 млн тонн, що буде другим за величиною за всю історію спостережень, хоч і нижчим, ніж у попередньому році. У Північній Америці очікується високий урожай, оскільки фермери підвищують посівні площі у відповідь на високі ціни на зерно.

У країнах Південної півкулі перспективи виробництва фуражних зернових культур у 2023 році загалом сприятливі, і прогнозується, що загальні посіви кукурудзи у Бразилії досягнуть рекордного рівня.

ФАО також підвищила свій прогноз світового виробництва зернових у 2022 році до 2 774 млн тонн, що все ще на 1,3% нижче, ніж у 2021 році.

Світове споживання зернових у 2022/23 році прогнозується на рівні 2 780 млн. тонн, що на 0,6% менше, ніж у попередньому сезоні, в основному через очікуване скорочення використання фуражного зерна.