Служба безпеки України затримала двох коригувальників російських ударів, які працювали на ФСБ та передавали координати цілей у Дніпрі та Краматорську.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал СБУ.
Зрадники збирали дані для ударів по позиціях українських військових та артилерії на передовій.
За даними слідства, обох агентів мешканців Дніпра й Краматорська завербували дистанційно через Telegram.
Вони шукали "легкий заробіток" і зрештою потрапили під контроль кураторів з ФСБ, які доручили їм виявляти місця дислокації українських військ і передавати координати для російських ракетних та дронових атак.
Попри те, що зрадники діяли окремо, вони обслуговували одного й того ж куратора з російської спецслужби. Після виявлення потрібних об’єктів коригувальники фіксували місце на карті, знімали фото і готували повідомлення з координатами.
Оперативники СБУ вчасно вийшли на слід агентів, задокументували їхню діяльність і затримали вдома. Під час обшуків у них вилучили мобільні телефони з доказами співпраці з ФСБ.
Обом зрадникам оголошено підозру за статтею про державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Суд взяв їх під варту без права внесення застави. За це їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що СБУ нещодавно затримала зрадника в одній з бригад ЗСУ, який працював на розвідку ворога.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.