ua ru

"Що ж такого зробила Україна білорусам?". Посол відповів на "мирні" пропозиції Лукашенка

"Що ж такого зробила Україна білорусам?". Посол відповів на "мирні" пропозиції Лукашенка Фото: посол України у Білорусі Ігор Кизим (news tut by)

Не зрозуміло навіщо Білорусь вв’язалась у війну Російської Федерації.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву посла України у Білорусі Ігоря Кизима у Facebook

Кизим відповів на озвучені Олександром Лукашенком "мирні пропозиції" для України - зазначивши, що не розуміє, навіщо Мінськ вв’язався у війну РФ та як у Лукашенка досі не розуміють суті подій.

"Дивує небажання білоруського військово-політичного керівництва навіть через рік після початку так званої "СВО" побачити цю очевидну істину і зрозуміти, кого воно підтримує", - наголосив посол.

Ігор Кизим зазначив, що не почув у посланні Лукашенка жодних раціональних пояснень, навіщо Білорусь вв’язалася у війну проти України на боці РФ.

"Що ж такого зробила Україна та її народ білорусам і керівництву Білорусі, яке чомусь вирішило, що знає, "як краще" для українців і підтримало РФ? Саме білорусам і суверенній білоруській державі. Адже російський інтерес, який вже не один рік захищає білоруське керівництво, тут очевидний", - зауважив посол.

Він відкинув тези про те, що Україна буцімто почала недружні кроки, запровадивши санкції. Адже за його словами перший пакет санкцій запровадили лише у листопаді 2022 року, а доповнили вже у січні 2023, і це відповідь за сприяння вторгненню російських військ і завдання по території України ракетно-бомбових ударів з території Білорусі.

Посол вказав також на логічні протиріччя в аргументації Лукашенка, який, з одного боку, обіцяє "страшну відповідь" за якісь спроби агресії проти Білорусі, тоді як жертва агресії Україна, на його думку, має йти на територіальні поступки і відмовитися від підтримки партнерів.

"Український народ більше, ніж будь-хто інший, хоче миру. Але ми, на відміну від російських загарбників, звільняємо свої тимчасово окуповані території. Ми знаємо, за що ми воюємо і як перемогти у цій війні. Звідси й мотивація наших військових. А для росіян це - захоплення чужих територій, знищення там всього українського, знущання і вбивства цивільних, мародерство та інші злочини, співставні зі злочинами нацистів під час Другої світової війни", - сказав він

Він додав, що план мирного врегулювання вже існує і це "формула миру", яку Київ презентував ще восени 2022 року.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував "обом сторонам" припинити бойові дії на території України.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.