ua en ru

Сенат США може заблокувати допомогу Україні та Ізраїлю на 100 млрд доларів, - Politico

Сенат США може заблокувати допомогу Україні та Ізраїлю на 100 млрд доларів, - Politico Фото: Сенат США може заблокувати допомогу Україні та Ізраїлю на 100 млрд доларів (Getty Images)

Сенат США може заблокувати виділення пакету фінансової допомоги на суму 106 млрд. доларів, запропонований президентом США Джо Байденом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

За даними видання, республіканці розділилися у думках щодо того, чи слід об'єднувати допомогу Ізраїлю та Україні. Навіть деякі прихильники чотирьох ключових напрямів допомоги – Україні, Ізраїлю, Тайваню та підтримці південного кордону – налаштовані нехарактерно песимістично після першого обговорення законопроекту.

Повідомляється, що комітет Сенату з асигнувань проведе слухання на цей запит Байдена через тиждень.

"Їх (пакети допомоги різним країнам – ред.) слід розділити. Ізраїльський компонент користується майже переважною підтримкою, і ми можемо досягти цього дуже швидко. Я просто думаю, що з тактичної точки зору це просто найкращий підхід", - заявив сенатор від Флориди, республіканець Марко Рубіо.

У свою чергу, республіканець Ліндсі Грем підтримав ухвалення нового пакету фінансової допомоги саме розширеним пакетом.

"Я хочу, щоб весь пакет було реалізовано. Це чотири проблеми національної безпеки, і ми маємо вирішувати їх як єдине ціле", - зазначив він.

Проте, на думку ряду джерел видання, складність великого законодавчого акту може призвести до його загибелі.

Що передувало

Нагадаємо, кілька днів тому Bloomberg повідомило, що Байден звернутися до Конгресу із запитом, що включає допомогу Україні та Ізраїлю.

Згодом стало відомо, що президент Сполучених Штатів, ймовірно, запросить до Конгресу 100 млрд доларів для допомоги Україні та Ізраїлю вже 20 жовтня за американським часом.

Зазначається, що у Конгресі вже знайшлися противники такої ініціативи. Зокрема, дев'ять сенаторів-республіканців надіслали листа лідерам у Сенаті, в якому закликали виносити на голосування будь-яку допомогу Україні та Ізраїлю окремо.