ua ru

СБУ закликали звернути увагу на роботу "Сенс банку"

СБУ закликали звернути увагу на роботу "Сенс банку" Фото: СБУ закликали звернути увагу на роботу "Сенс банку" (Віталій Носач, РБК-Україна)

Служба безпеки України має звернути увагу на роботу "Сенс банку" (колишній "Альфа банк Україна") під час війни та на чиновників, які покривають їхню антиукраїнську діяльність.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на економіста Бориса Кушнірука у Facebook.

На думку експерта, "Альфа-Банк" впевнено почувається в Україні завдяки підтримці з боку начальника департаменту фінансового моніторингу НБУ Наталії Дегтярьової.

"Навесні 2018 року НБУ за ті самі порушення оштрафував "Укрсоцбанк", тоді вже повністю поглинений "Альфа-Банком", і "ТАСкомбанком". Але голову правління ТАС Катерину Мелеш НБУ звільнив за порушення, а ось її колегу з "Альфа Банку" - Вікторію Михайльо - чомусь немає. Чому, а точніше "скільки" коштує це "ні", схоже, знала Наталія Дегтярьова. Саме її департамент пропустив договори топ-менеджменту українського "Альфа Банку" про "золоті парашути". Нещодавно НБУ оштрафував Sense Bank за порушення у сфері фінмоніторингу на 47,7 млн грн.

Кушнірук вважає, що СБУ має звернути увагу на роботу російського банку під час війни та на чиновників, які "покривають їхню антиукраїнську діяльність".