ua en ru

СБУ викрила понад 6 тисяч "фахівців" з псевдореферендумів в Україні

СБУ викрила понад 6 тисяч "фахівців" з псевдореферендумів в Україні Фото: СБУ викрила з початку війни понад 6 тисяч "фахівців" з псевдореферендумів (ssu.gov.ua)

З початку повномасштабної агресії Росії проти України правоохоронні органи ідентифікували понад 6 тисяч організаторів псевдореферендумів у окупованих районах України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку Служби безпеки України.

Як зазначає речник СБУ Артем Дехтяренко, ці зрадники і колаборанти організовували фейкові референдуми в захоплених районах на півдні та сході України, сприяли проведенню незаконних заходів щодо фейкового "приєднання" окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей до складу РФ.

"Також СБУ ініціювала застосування санкцій РНБО стосовно майже 100 підконтрольних Росії "іноземних спостерігачів". "Через цих "туристів" Кремль намагався легалізувати проведення псевдореферендумів та їх "результати", - відзначив речник.

  • Так, у Херсоні СБУ затримала представника так званої "избирательной комиссии", який агітував за "приєднання" регіону до країни-агресора. Зловмисник обходив квартири багатоповерхівок в одному з мікрорайонів міста і закликав людей "проголосувати" за кремлівський проєкт.
  • На Миколаївщині нейтралізовано діяльність трьох російських агентів, що займалися підготовкою та популяризацією псевдоголосування.
  • У Донецькій області Служба безпеки встановила всіх представників так званої "общественной палаты" "ДНР". Саме вони направили "термінове звернення" до ватажка терористів Пушиліна з вимогою негайного відокремлення регіону від України з подальшим його приєднанням до РФ.
  • У Луганській області СБУ ідентифікувала "депутата" "ЛНР", який публічно підтримав направлення аналогічного "листа" до ще одного ватажка терористів - Пасічника.
  • Ще 11 організаторів фейкового референдуму викрито в Запорізькій області. Серед них - четверо так званих голів "тервиборчкомів". Зловмисники збирали персональні дані місцевих жителів для складання "виборчих списків" та їх передачі до окупаційної адміністрації. У подальшому ворог використовував цю інформацію для фальсифікації результатів незаконного голосування.

За всіма викритими фактами тривають слідчо-оперативні дії для встановлення інших осіб, причетних до підривної діяльності на користь РФ.

"Наразі частина викритих ворожих поплічників переховується від правосуддя у тимчасово захоплених районах України. Однак СБУ знає про місця їхнього перебування та маршрути переміщення і вживає комплексних заходів для притягнення винних до відповідальності", - наголосив Дехтяренко.