ua en ru

Росія сховала біолабораторії на острові, де таємно випробовують віруси, - ГУР

17:00 21.08.2026 Пт
2 хв
Військовий об'єкт прикрили розрахунками ППО
Росія сховала біолабораторії на острові, де таємно випробовують віруси, - ГУР Фото: біолабораторії в РФ збудували на острові Лісій (Getty Images)

Росія збудувала секретний військовий комплекс біолабораторій на острові Лісій у Тверській області, де проводить експерименти з небезпечними вірусами в інтересах власних збройних сил.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Що відомо про секретний об’єкт

Офіційно об’єкт має назву "Центр экспериментальной физиологии" та підпорядкований Федеральному медико-біологічному агентству.

Попри це, комплекс реалізували за прямим наказом російського диктатора Володимира Путіна під прикриттям ветеринарних і фізіологічних досліджень для "забезпечення обороноздатності РФ".

Об’єкт розташований посеред Вишньоволоцького водосховища. З 2023 року акваторію довкола острова повністю закрили для цивільних під виглядом "особливо охоронюваної території".

Закритий комплекс перебуває під суворою охороною:

  • з повітря його прикривають розрахунки зенітно-ракетних комплексів;
  • за безпековий режим відповідає безпосередньо міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов;
  • військові, залучені до охорони, у приватних розмовах побоюються зараження невідомими патогенами.

Загроза екологічної катастрофи

Водойма, де розмістили лабораторії, забезпечує прісною водою низку населених пунктів (зокрема місто Вишній Волочок) та дає початок річці Тверця, яка впадає у Волгу.

У разі витоку небезпечних хімікатів чи патогенів у водосховище наслідки можуть стати катастрофічними для всієї території Росії через ризик спалаху масштабних епідемій.

Українська розвідка не виключає, що спалах епідемії ящуру великої рогатої худоби в РФ навесні 2026 року став наслідком саме таких невдалих експериментів з вірусами та бактеріями.

Раніше в ГУР МО зазначали, що російські окупанти створювали умови для поширення сибірської виразки на тимчасово окупованих територіях України.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: