ua en ru

Продажі автомобілів на території РФ завдяки санкціям за рік звалилися на 60%

Продажі автомобілів на території РФ завдяки санкціям за рік звалилися на 60% Фото: продаж автомобілів в Росії впав на 60% (Getty Images)

Продажі автомобілів у Росії впали на 58,8% у 2022 році. За даними Асоціації європейського бізнесу, продаж у грудні знизився на 50,2%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані АЄБ.

"Питання з санкціями та безпрецедентний тиск на російський ринок по всіх фронтах, звичайно ж, не могли не позначитися на автомобільній галузі", - заявив на брифінгу голова автомобільного комітету АЄБ Олексій Каліцев.

Ціни на автомобілі в Росії також значно зросли, що, за словами Каліцєва, залишається головним "стримуючим фактором" зростання продажів. Роздрібний продаж у російській економіці різко впав у 2022 році на тлі рецесії, цінової нестабільності та підвищеної невизначеності.

За даними AEB, загальний обсяг продажів автомобілів за рік становив 687 370 одиниць порівняно з більш ніж 1,6 мільйона у 2021 році. У грудні продажі впали на 50,2%. Цифри не включають продаж марок BMW, Mercedes-Benz і Chery.

За прогнозом галузевого органу, продажі зростуть на 12% у 2023 році і становитимуть приблизно 770 тисяч автомобілів.

"При сприятливому збігу обставин... можливе і зростання вище 12%. Але в ситуації, що склалася, ніхто у світі нічого не може передбачити", - сказав він.

Російська автомобільна промисловість стала одним із найбільш постраждалих секторів економіки РФ через західні санкції, введені після вторгнення Москви в Україну в лютому.

Вторгнення Москви до України 24 лютого спровокувало масовий відтік корпорацій із Росії. Територію держави агресора залишили всі провідні світові виробники, які продали свої заводи з великими збитками та закрили представництва.