Росіяни намагаються створити "буферну зону" у Сумській та Харківській областях. Однак вони навряд чи досягнуть успіху, адже наразі це не є їхнім пріоритетом на фронті.
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна "Росія пішла в наступ. Що відбувається на фронті і де будуть ключові бої".
За словами речника Угруповання обʼєднаних військ Віктора Трегубова, одне з завдань, яке росіяни намагалисья виконати вже понад рік і продовжуватимуть цієї весни та літа - створення буферної зони на Сумщині та Харківщині глибиною в 20 кілометрів.
"Від початку це було зроблено для того, щоб нібито українські війська не змогли повторити ефект Курської операції, щоб українці не проходили і не атакували російські території. Це завдання не було виконане, за весь час їм вдалось створити тільки кілька осередків "вклинення". Але жодна з них не має 20 кілометрів і ця мета є недосяжною для росіян", - сказав він.
Варто зазначити, що Міноборони Росії періодично звітує про те, що їхні солдати увійшли до чергового прикордонного населеного пункту. І їхні спроби дещо пожвавились в останні місяці, хоча це більше схоже на розрізнені між собою вклинення, аніж на суцільну смугу контролю.
Речник підкреслив, що росіяни, безумовно, будуть намагатися виконати це завдання і кидатимуть для нього сили. Але ризиків, що вони досягнуть якихось успіхів в цьому під час весняно-літньої кампанії, практично немає.
"І я не думаю, що вони самі розраховують на великий успіх в цьому. До того ж зараз для них це не є пріоритетом. Для них все ж важливіше те, що відбувається на Донеччині чи, наприклад, у Запорізькій області, ніж якісь зони контролю на Харківщині", - додав Трегубов.
Нагадаємо, на початку березня ми повідомляли, що російські війська активізувалися на прикордонні Сумської області. Мета ворога залишається незмінною - створити так звану "буферну зону".
Водночас президент України Володимир Зеленський зазначав, що на сьогодні ризиків для Сумської області немає, попри те, що РФ не відмовилась від своїх планів зробити там буферну зону.
Тим часом російські війська розпочали весняно-літній наступ у Донецькій області. Головний удар спрямували на Лиманський напрямок, який відкриває шлях до Слов’янська та Краматорська.
Окупанти намагаються прорвати так званий "пояс фортець" української оборони.