ua ru

Мобілізувати в Україні можуть і осіб з інвалідністю: за яких умов

Мобілізувати в Україні можуть і осіб з інвалідністю: за яких умов Фото: особа з інвалідністю може бути призвана на військову службу за власною згодою (Getty Images)

В Україні особи з інвалідністю можуть бути призвані на службу за власною згодою під час воєнного стану. Мова йде про тих, які є обмежено придатними.

Про це повідомляє РБК-Україна на роз'яснення військового комісара Харківського обласного територіального центру комплектування полковника Володимира Арапа місцевому виданню Kharkiv Today.

Він пояснює, є й такі люди, котрі мають інвалідність, але хочуть служити. Тож їм можуть дозволити проходити службу, якщо їх визнано обмежено придатними.

"Є у нас наказ міністра оборони, 402-й, у якому прописано порядок призову військовозобов'язаних, та медичні статті, за якими вони придатні або обмежено придатні, або непридатні з винятком", - зазначив Арап.

Так, наприклад, якщо людина має інвалідність третьої групи, при цьому вона має діагноз, який згідно з наказом нашим медичним, яким ми користуємося, виноситься рішення про обмежену придатність, то така особа може підлягати призову.

"Як інвалід, особа має право на відстрочку, але якщо у неї бажання, то така людина може бути призвана на службу на території, де проживає. Тобто, в такому разі, якщо чоловік виявив таке бажання, він може проходити службу там, де він безпосередньо знаходиться", - каже Арап.

При цьому за бажанням, якщо така особа готова вступити до лав ЗСУ, то може написати лист, де саме хоче проходити службу. Тобто, з вказанням іншої військової частини.

Важливо, що військовозобов'язаним із діагнозом, що підлягає під виключення з військового обліку, служити не дозволять.

Зазначимо, раніше ми писали про те, хто має право на відстрочку від мобілізації в Україні.

Додамо, за даними Міноборони, мобілізаційний план, що діє з моменту оголошення воєнного стану в Україні, ще не завершений.

Нагадаємо, що Верховна рада схвалила укази президента Володимира Зеленського про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів до 18 травня.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.