В Мінкульті розмірковують над регулюванням роботи Telegram
Необхідно включити експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватись взаємодія країни із соціальною мережею Telegram.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на слова міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Telegram створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, тоді як усі медіа, що підпадають під закон "Про медіа", відкриті, відомі їх власники, є певна звітність тощо. Тому телеграм - це питання, яке потребує реально експертного обговорення", - розповів Ткаченко.
Як відзначив міністр, месенджер здатний швидко доносити інформацію, зокрема й до населення, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях. Водночас він містить велику кількість російської активності.
"Окрім того, у Telegram немає зворотного зв'язку. Який він не був би у Facebook чи Google, але він є, ми принаймні знаємо, до кого звертатися. До кого звертатися в Telegram, це питання непросте", - додав він.
Відповідаючи питання, чи планують в Україні запроваджувати державний контроль щодо Telegram або заборону, міністр відзначив, що радше йдеться саме про регулювання.
"Тому що Telegram-канали збирають кошти, і ми не знаємо чи платять вони податки - це перше питання. Друге питання - це знов таки з точки зору прозорості, власності, співпраці з суспільством, і розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається", - пояснив Ткаченко.
Він зауважив, що питання регулювання поки що перебуває лише на стадії "давайте поговоримо", однак настав час все ж включити експортну оцінку того, у який саме спосіб повинна відбуватись взаємодія міє країною та месенджером.
Зокрема Ткаченко поскаржився на ігнорування діалогу з міністерством представниками соцмережі.
"Їм це не потрібно, тому що вони перебувають повністю поза зоною регулювання. Їм це не цікаво, вони існують у своїй бульбашці. Користуючись нагодою запрошуємо їх до діалогу", - додав міністр.
Відповідаючи на питання, чи існує зв'язок між Telegram та російськими спецслужбами, Ткаченко відповів, що "переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з Telegram немає, викликає багато запитань і сумнівів".
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що, за словами Ткаченка, Мінкульт вивчить питання щодо заборони використання TikTok в держустановах.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.