ua en ru

На кордоні Росії та Грузії "застрягли" українці, які були в окупації. Що кажуть в МЗС

На кордоні Росії та Грузії "застрягли" українці, які були в окупації. Що кажуть в МЗС Фото: Україна працює над поверненням шести українців, які "застрягли" на російсько-грузинському кордоні (Getty Images)

В Міністерстві закордонних справ України працюють над поверненням шістьох громадян України, які "застрягли" на російсько-грузинському кордоні. Йдеться про українців, які раніше були в окупації та були вивезені у РФ.

Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі МЗС.

"МЗС разом із компетентними органами України займається справою шістьох українців, які нині знаходяться на російсько-грузинському кордоні", - повідомили виданню.

За наявною інформацією, згадані громадяни відбували покарання на тимчасово окупованій території України та були вивезені російською окупаційною армією до Росії, зазначають в МЗС.

"Наразі здійснюється перевірка їхніх осіб та юридичних аспектів відбуття визначеного судом покарання, опрацьовується питання їхнього повернення до України", - додали в прес-службі.

Що сталося

Як пише видання "Новости Грузия", вже тиждень шестеро українців знаходяться у буферній зоні КПП "Верхній Ларс". Вони не можуть потрапити до Грузії та відмовляються повертатися до Росії.

Йдеться про громадян, які перебували в окупації в Херсонській області та були "ув'язнені" російськими загарбниками, а згодом вивезені в РФ "досиджувати терміни". При цьому один із них - це українець, який в'їхав до Росії і потрапив до фільтраційного табору.

При цьому місцеві ЗМІ пишуть, що "грузинська сторона одразу запропонувала допомогу українському посольству для того, щоб пропустити цих людей через свою територію та направити їх в Україну". Мовляв, було проведено спеціальну зустріч із повіреним у справах України Олександром Шульгою. І нібито дипломат, своєю чергою, повідомив, що направив інформацію до Києва і чекатиме на вказівки.

Наразі українцям, намагаються допомогти волонтери, намагаючись організувати передачу їм їжі, ліків та інших товарів першої необхідності.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.