ua en ru

Як далі може розвиватися наступ ЗСУ і де чекати на прорив: думки експертів

Як далі може розвиватися наступ ЗСУ і де чекати на прорив: думки експертів Ілюстративне фото: експерти розповіли, як далі може розвиватися наступ ЗСУ (Getty Images)

Українські військові прориваються до другої лінії оборони російських окупантів на півдні. Можливо, наступним великим кроком наших воїнів буде звільнення Токмака.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко вважає, що маркером наступного прориву ЗСУ буде звільнення Токмака, його оперативне оточення або вихід на південь від дороги Т0401 Токмак - Пологи.

Як далі може розвиватися наступ ЗСУ і де чекати на прорив: думки експертів

"Коли ми зможемо це зробити? Робити прогнози справа невдячна. Але загалом, згідно з тим рухом, який спостерігається на лівому фланзі, це може статися до кінця вересня. Тобто прорив другої лінії у вересні, а в жовтні фактично має початися рух на третю", - вважає Коваленко.

Водночас військовий експерт Владислав Селезньов налаштований менш оптимістично. Він вважає, що в цьому рівнянні дуже багато перемінних, і важко сказати, чи вистачить ЗСУ ресурсів підтримувати інтенсивність операцій. Особливо на тлі того, що західні союзники стримано сприймають зміну керівництва Міноборони.

При цьому з упевненістю можна говорити про прискорення темпів на Мелітопольському відтинку. І, скоріше за все, від подій біля Роботиного, Вербового та Новопрокопівки залежить доля наступу на південь.

Керівник Центру військово-політичних досліджень Олександр Мусієнко припустив, що росіяни там ослаблені і не зможуть чинити сильний спротив.

"Те, про що ми говоримо - Вербове, Новопрокопівка та інші населені пункти - це розширення нашого плацдарму. Мета якого закріпити фланги та просунутися вглиб оборони російських військ", - сказав він.

Як далі може розвиватися наступ ЗСУ і де чекати на прорив: думки експертів

Ситуація на фронті

Сьогодні у Генштабі повідомили, що українські воїни мали успіх у напрямку Роботине - Новопрокопівка, вони закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження по виявленим цілям противника та здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Сили оборони також продовжують вести наступальні дії південніше Бахмута. Ворог несе значні втрати в особовому складі, озброєнні та техніці, здійснює переміщення підрозділів та військ, застосовує резерви.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.