Чи потрібно переоформлювати інвалідність: адреси МСЕК у Києві
Під час воєнного стану на повторне обстеження та проходження медико-соціальної експертизи (МСЕК) для встановлення групи інвалідності є пів року. I, II чи III групу інвалідності встановлюють, виходячи зі стану здоров'я людини.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на портал Києва.
"Особи з інвалідністю можуть переоформити МСЕК за власним бажанням. Поряд із тим, уряд надав можливість пройти медичне обстеження для проведення повторної медико-соціальної експертизи протягом шести місяців після припинення/скасування воєнного стану", - йдеться в повідомленні.
Як встановлюється група інвалідності
І, II чи III групу інвалідності встановлюють з огляду на ступінь обмеження життєдіяльності людини.
- I група інвалідності (підгрупи А і Б) встановлюється людям із найважчим станом здоров’я, які не здатні до самообслуговування, самостійного пересування, спілкування, контролювання поведінки тощо.;
- ІI групу інвалідності можуть отримати ті, хто має значне обмеження життєдіяльності, але не потребує постійного догляду або допомоги;
- ІIІ група інвалідності надається особам, які мають помірні функціональні порушення й обмеження, потребують соціальної допомоги і соціального захисту. Люди з інвалідністю III групи можуть навчатися та працювати, однак за умови забезпечення їх реабілітацією, засобами компенсації фізичних дефектів чи порушених функцій організму.
Окрім зазначених критеріїв, питання встановлення інвалідності регламентується постановою КМУ № 10 від 21.01.2015 р. Вона містить чіткий перелік станів, за яких група інвалідності встановлюється довічно.
Адреси МСЕК у Києві
Як повідомлялось, в Україні група інвалідності встановлюється спеціальною лікарською комісією, і дитина в цьому випадку не є винятком. РБК-Україна нагадувало, що робити, якщо дитина, якій потрібно її встановити, не перебуває на території України, а знаходиться за кордоном.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.