ua en ru

Чернишов виступає за посилення ролі наглядових рад у діяльності держпідприємств

Чернишов виступає за посилення ролі наглядових рад у діяльності держпідприємств Фото: голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов (naftogaz.com)

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов підтримує посилення ролі наглядових рад у діяльності державних підприємств.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Наразі це питання потребує законодавчого врегулювання. Відповідний законопроект 5593-д, який стосується посилення ролі наглядових рад у держпідприємствах, перебуває на розгляді парламенту.

"Цього року очікуємо законопроект (№ 5593-д від 6 липня 2021 р.), який стосується посилення ролі наглядових рад у житті державних підприємств. Це, зокрема, і ухвалення фінансових планів, і призначення голів правління. Це потрібно, щоб деполітизувати цю систему", - сказав Олексій Чернишов під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі в четвер.

При цьому він зазначив, що в "Нафтогазі" вже ухвалено рішення на рівні наглядової ради щодо призначення та виборів голови правління виключно нею.

"Саме наглядові ради мають ухвалювати ці рішення. Саме для цього ми їх і запросили, щоб вони розвивали наші компанії", - наголосив голова НАК.

Він висловив переконання, що держава має бути лише там, де вона необхідна, а про те, що вона є неефективним управлінцем, за його словами, усім відомо і не лише в Україні.

"Маємо зробити так, щоб державні підприємства розвивалися. Для цього є питання корпоративного управління", - зазначив Чернишов.

Загалом він наголосив, що Україна не має часу чекати завершення війни, щоб проводити реформи, зокрема й в енергетичному секторі.

"Повинні робити це зараз, і тоді в нас буде шанс забезпечити поступове, але зростання нашого ВВП і економіки", - переконаний голова "Нафтогазу".

Як повідомлялося, Олексія Чернишова було призначено головою правління НАК "Нафтогаз України" розпорядженням Кабінету міністрів у листопаді 2022 року.

Заступник голови Мінекономіки Олексій Соболєв наприкінці вересня повідомив, що завершується робота над законопроектом про корпоративне управління №5593-д, який визначає чітку концепцію політики державної власності, посилює роль наглядових рад в управлінні підприємствами та запроваджує інші норми, які наблизять законодавство України до принципів ОЕСР.