ua en ru

Британська розвідка підтвердила фактичну ліквідацію корабля та підводного човна у Севастополі

Британська розвідка підтвердила фактичну ліквідацію корабля та підводного човна у Севастополі Фото: британська розвідка підтвердила удар по Севастополі (Колаж РБК-Україна)

Удар, завданий судноремонтним заводом у Севастополі, надовго вивів з ладу підводний човен і десантний корабель. Російському флоту завдано суттєвої шкоди.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Як зазначається у зведенні, рано-вранці 13 вересня кілька ракет вразили суднобудівний завод "Севморзавод" на території Севастопольської військово-морської бази Чорноморського флоту Росії. Десантний корабель "Мінськ" та підводний човен проекту Kilo 636.3 "Ростов-на-Дону" зазнали пошкоджень під час проходження технічного обслуговування в сухих доках.

Незважаючи на те, що Міністерство оборони Росії применшує збитки, завдані судам, дані з відкритих джерел вказують на те, що "Мінськ" майже напевно був функціонально зруйнований, а підводний човен, ймовірно, отримав катастрофічні пошкодження. "Будь-які спроби повернути підводний човен до ладу, ймовірно, займуть багато років і коштуватимуть сотні мільйонів доларів", - наголошується в повідомленні.

За даними британської розвідки, існує реальна ймовірність того, що складне завдання з вивезення уламків із сухих доків виведе їх з ладу на багато місяців. Це поставить перед ЧФ серйозну проблему підтримки технічного обслуговування флоту.

"Втрата "Ростова" позбавляє ЧФ одного з чотирьох підводних човнів, здатних нести крилаті ракети, які відіграли важливу роль у завданні ударів по Україні та спрямування російської сили через Чорне море та Східне Середземномор'я", - зазначають у Міноборони Британії.

Удар по Севастополі

Нагадаємо, 13 вересня по бухті тимчасово окупованого Севастополя було завдано ракетного удару. Внаслідок атаки пошкоджено підводний човен та десантний корабель "Мінськ".

Цей третій великий десантний корабель, вражений за час повномасштабного вторгнення Росії, а також перший підводний човен.

Детальніше про удар по бухті Севастополя читайте в матеріалі РБК-Україна "Історичний удар. Як Україні вдалося підбити підводний човен РФ і чи попливе знову "Ростов"