Бої у Судані не вщухають. США та Саудівська Аравія намагаються встановити нове перемир'я
Сполучені Штати Америки та Саудівська Аравія відновили переговори про відновлення в Судані режиму припинення вогню та перемир'я між протиборчими сторонами. Бої в африканській країні вирують уже восьмий тиждень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на AFP.
Крайнє продовження перемир'я (п'ятиденне) за посередництва США та Саудівської Аравії офіційно закінчилося у суботу, 3 червня. При цьому немає жодних ознак ослаблення конфлікту.
Незважаючи на те, що узгоджені раніше режими тиші в Судані порушувалися кілька разів, такі спроби Вашингтона та Ер-Ріяда продовжуються.
Як повідомило міністерство закордонних справ королівства, представники регулярної армії Судану та воєнізованих Сил швидкого реагування (RSF) залишилися в саудівському прибережному місті Джидда, попри раніший зрив переговорів про припинення вогню.
У Саудівській Аравії зазначають, що іноземні посередники закликали сторони "домовитися про нове припинення вогню та ефективно його дотримуватися з метою досягнення остаточного припинення бойових дій".
У Судані бої продовжуються
Представники Сил швидкого реагування в неділю заявили, що збили винищувач після того, як армія "завдала зухвалого удару з повітря" за позиціями їхніх військ у північному Хартумі.
Військове джерело повідомило агентству AFP, що літак китайського виробництва зазнав аварії неподалік бази Ваді-Сейдна на північ від Хартума через "технічну несправність".
Очевидці розповіли, що бачили палаючий літак, що летів з півдня на північ столиці. Інші говорили про авіаудари по позиціях RSF на сході міста, повідомлялося про жертви серед цивільного населення.
Ситуація у Судані
Бойові дії спалахнули 15 квітня в столиці Судану між армією, яку очолює фактичний лідер Абдель Фаттах аль-Бурхан, і RSF під командуванням його заступника, який став суперником Мохамеда Хамдана Дагло.
З того часу запеклі бої охопили Хартум і регіон Дарфур на заході країни, змушуючи мешканців тікати чи розбивати табори на кілька тижнів, оскільки запаси продовольства та інших життєво важливих товарів були виснажені.
Губернатор Західного Дарфура Хаміс Абакар заявив у неділю, що у штаті панує "повне беззаконня", і що озброєні люди "захопили все, і ситуація повністю вийшла з-під контролю".
У Судані останнє перемир'я було укладено, щоб надати вкрай необхідну гуманітарну допомогу районам країни, спустошеним бойовими діями.
За даними Проекту даних про місця та події збройних конфліктів, у Судані було вбито понад 1800 осіб. Дані ООН говорять про те, що 1,2 мільйона людей було переміщено, а понад 425 000 суданців втікли за кордон. Також в ООН зазначають, що близько 25 мільйонів людей у країні нині потребують допомоги та захисту.
Минулого тижня Штати ввели санкції проти двох ворогуючих суданських генералів, звинувативши обидві сторони в "жахливому" кровопролитті.
Раніше повідомлялося, що в суданському притулку померло 60 дітей, які опинилися у пастці через бої.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.