ua en ru

Біткойн за рік подорожчав удвічі: у чому причина

Біткойн за рік подорожчав удвічі: у чому причина Фото: Біткойн досяг рівня 40 тисяч доларів вперше у 2023 році

Біткойн вперше цього року подолав позначку 40 тисяч доларів. Криптовалюта дорожчає на тлі ентузіазму з приводу зниження відсоткових ставок у США, а також на тлі того, що трейдери очікують швидкого схвалення біткойнів-фондів, що торгуються на фондовому ринку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Біткойн досяг рівня 40,210 доларів, що є найвищим показником із квітня 2022 року.

За рік біткойн виріс більш ніж удвічі, оскільки він позбавився депресивного стану так званої "криптозими", яка послідувала за скандалами, включаючи крах біржі FTX минулого року.

Більш ризиковані інвестиції та інші активи, чутливі до процентних ставок, такі як золото, також сильно зросли за останні кілька тижнів, оскільки ринки роблять ставку на те, що Федеральна резервна система США перестала підвищувати ставки і почне знижувати їх на початку 2023 року.

Повідомлення у жовтні про те, що Комісія з цінних паперів та бірж США не оскаржуватиме рішення суду, який встановив, що агентство було неправим, відхиливши заявку на біржовий фонд від криптофірми Grayscale Investments, також призвели до ставок на те, що остаточне схвалення близьке.

Біткойн залишається значно нижчим за свій рекордний максимум 2021 року - понад 60 тисяч доларів.

Ризикований актив

Зазначимо, біткойн - вкрай нестабільний та ризикований актив. Протягом дня його вартість може змінюватись більш ніж на 10%.

НБУ не вважає криптовалюту платіжним засобом. Як зазначила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, ми вже були свідками серйозних потрясінь на цих ринках у США, "коли виявлялося, що криптовалюти, які мали бути забезпечені фізичними доларами, виявилися незабезпеченими нічим, і це дуже великі ризики".