ua ru

Безпрецедентні з часів Другої світової війни: Зеленський про злочини Росії в Україні

Безпрецедентні з часів Другої світової війни: Зеленський про злочини Росії в Україні Фото: президент України Володимир Зеленський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Злочини російської армії проти українців є безпрецедентними з часів Другої світової війни. Йдеться про бомбардування мирних міст, катування, депортацію людей та не лише.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента Володимира Зеленського під час виступу на міжнародній правозахисній конференції.

"Злочини Російської Федерації на території України і саме проти українців безпрецедентні з часів Другої світової війни. Українські міста, наші містечка села російська артилерія розбиває просто на каміння. Не одне, не два, а десятки таких зруйнованих міст і сіл. Авіаційні, ракетні терори, удари РФ, які так нагадують нацистські бомбардування Лондона", - заявив Зеленський.

За його словами, з усіх ракет, які були випущені російською армією від 24 лютого 62% були направлені саме проти цивільних об'єктів.

"А ще фільтраційні табори. Виявлені реальні сучасні катівні та масові поховання людей. Примусова депортація українців в Росію, більш як 2 млн людей вивезено. Незаконне усиновлення в російських родинах наших українських діточок, які були фактично викрадені з України. Злочинна мобілізація громадян України на окупованій території в окупаційну армію. Все це реальні приклади", - звернув увагу президент.

Нагадаємо, що в Україні від початку повномасштабної війни зареєстровано понад 51 700 воєнних злочинів Росії.

Додамо, нещодавно ООН ухвалила резолюцію про відшкодування збитків Україні за агресію РФ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.