ua en ru

В армії Ізраїлю прокоментували смертельний удар по гумконвою в Секторі Газа (відео)

В армії Ізраїлю прокоментували смертельний удар по гумконвою в Секторі Газа (відео) Фото: в армії Ізраїлю визнали провину за атаку на гуманітарний конвой у Газі (Getty Images)

Начальник штабу Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) Герці Халеві заявив, що смертоносний ізраїльський удар по гуманітарному конвою в Секторі Газа 2 квітня, став результатом "помилкової ідентифікації".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сторінку Армії оборони Ізраїлю в соцмережі Х.

"Минулої ночі було вбито сім співробітників "Всесвітньої центральної кухні" (World Central Kitchen, - ред.). WCK - це організація, люди якої працюють по всьому світу, зокрема в Ізраїлі, щоб творити добро в складних умовах. ЦАХАЛ тісно співпрацює зі Всесвітньою центральною кухнею і високо цінує важливу роботу, яку вони виконують", - сказав Халеві у відеозверненні.

Він також повідомив, що ізраїльська армія вже завершила попереднє розслідування атаки. Його результати передали з бази Південного командування ЦАХАЛу.

"Це була помилка, яка стала наслідком неправильної ідентифікації, вночі, під час війни, у дуже складних умовах. Цього не повинно було статися", - пояснив військовий, додавши, що не було жодного "наміру завдати шкоди гуманітарним працівникам WCK".

"Незалежний" орган також розслідуватиме інцидент й оприлюднить свої висновки найближчими днями, сказав Халеві, додавши, що ЦАХАЛ негайно реалізує свої висновки і поділиться ними з WCK разом з іншими відповідними міжнародними організаціями.

"Цей інцидент був серйозною помилкою. Ізраїль воює з ХАМАС, а не з населенням Гази. Ми шкодуємо про ненавмисне заподіяння шкоди членам WCK. Ми від щирого серця поділяємо горе їхніх родин, а також всієї організації Всесвітньої центральної кухні", - сказав начальник штабу Армії оборони Ізраїлю.