Крутіше за Куршавель: в Карпатах з'явиться ще одна шикарна локація
На місці курорта "Захар Беркут" з'явиться нова локація (Колаж РБК-Україна)
В Карпатах розпочинають будівництво ще одного комплексу в межах гірськолижного курорту GORO. Нова локація замінить стару колибу курорту "Захар Беркут" і буде побудована на вершині гори Високий Верх.
РБК-Україна з посиланням на пресслужбу GORO Development розповідає, що побудують замість курорту "Захар Беркут" та як це буде виглядати.
Зона відпочинку та ресторан
На вершині гори Високий Верх планують звести будівлю Mountain Centre у два поверхи на 5800 квадратних метрів з фудхолом на 1000 місць. Також там розташують ресторан à la carte на 150 посадкових місць.
Ця будівля має перетворити вершину Високого Верху на публічний простір для гостей курорту, який буде працювати у всі сезони, а не тільки взимку. Також це впорядкує одну з найвідвідуваніших точок гірського масиву.
Замість "Захар Беркут" з'явиться новий простір (візуалізація Goro Development)
Три рівні та мистецький простір
Будівля матиме три рівні: на "мінус" першому поверсі буде розташований культурно-мистецький простір і велика конференц-зала для подій. На першому рівні - гастрономічна зона, яка буде розрахована на швидке обслуговування великої кількості людей.
На другому рівні - великий шефський ресторан з панорамними видами на краєвиди Карпат.
Також поруч на схилі буде лаундж-бар з терасою та площею понад 1000 квадратних метрів - для відпочинку просто неба.
Працювати комплекс буде цілий рік: взимку - як гірськолижний курорт, а в інший час - як точка старту туристичних маршрутів.
Новий простір на горі Високий Верх (візуалізація Goro Development)
Що відомо про будівництво
Запуск будівництва Mountain Centre заплановано на літо 2026 року. Відкриття комплексу - на 2028 рік, після запуску нижньої інфраструктури Welcome Centre та гондольної канатної дороги у 2027 році. Нижня інфраструктура станом на березень 2026 готова вже на 40%.
Що відомо про "Захар Беркут"
Популярний гірськолижний курорт "Захар Беркут" на горі Високий Верх знаходився на вершині Сколівських Бескидів у селі Волосянка біля Славського. Висота - 1242-1244 метрів. Мав найдовший в Україні крісельний підйомник - 2710 метрів.
На вершині гори знаходилася колиба, оглядовий майданчик з панорамою Карпат, поруч - природна пам'ятка "Писана Криниця".
На території курорту було два готелі, два ресторани, байд парк та різноманітні розваги для дорослих та дітей.
Курорт завершив свою роботу 1 березня 2026 року.

