ua en ru

Підготовча група затвердила перелік з 27 парламентських комітетів

Автор: RBC.UA
Підготовча група першого засідання Верховної Ради України (ВР) VII скликання затвердила рішення про збільшення кількості парламентських комітетів в новій Верховній Раді. "За" таке рішення проголосували 16 членів групи, "проти" - 9, це представники "Батьківщини", "Удару" і "Свободи", передає кореспондент РБК-Україна.

Підготовча група першого засідання Верховної Ради України (ВР) VII скликання затвердила рішення про збільшення кількості парламентських комітетів в новій Верховній Раді. "За" таке рішення проголосували 16 членів групи, "проти" - 9, це представники "Батьківщини", "Удару" і "Свободи", передає кореспондент РБК-Україна.

Підготовча група затвердила також перелік парламентських комітетів. Згідно з текстом проекту постанови до комітету можуть входити не менше 9 і не більше 30 народних депутатів, за умови представлення не менш як по одному депутату від кожної депутатської фракції.

Читайте також: Затверджено компромісний варіант розсадження депутатів (фото)

У перелік парламентських комітетів входять:
- Комітет з питань АПК та земельних відносин,
- Комітет з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією,
- Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ та регіональної політики,
- Комітет з питань бюджету, комітет з питань будівництва і місцевого самоврядування,
- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,
- Комітет з питань економічної політики, комітет з питань європейської інтеграції,
- Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності,
- Комітет у закордонних справах, комітет з питань культури і духовності, з питань науки і освіти, комітет з питань безпеки і оборони,
- Комітет з питань охорони здоров'я, з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки,
- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів,
- Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин,
- Комітет з питань правової політики, комітет з питань верховенства права та правосуддя,
- Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва,
- Комітет з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності ВР,
- Комітет з питань свободи слова та інформації, комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму,
- Комітет з питань соціальної політики та праці, комітет з питань транспорту і зв'язку,
- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності, комітет з питань податкової та митної політики.

Також пропонується створити Спеціальну контрольну комісію ВР з питань приватизації.

Читайте також: Затверджений порядок проведення першого засідання Ради VII скликання

За кількістю членів комітету не більше 10 обирається один заступник голови, від 11 до 20 - обирається перший заступник і заступник, якщо комітет кількістю членів більше 20 обирається перший заступник і два заступники.

Як додав глава підготовчої групи Володимир Литвин після обрання керівників нових фракцій будуть визначені кандидати на посади керівників комітетів та їх заступники. Згідно з законом керівництво комітетів обирається під час голосування в парламенті.

Як додав спікер ВР VI скликання Володимир Литвин, рішення про затвердження 27 комітетів і однієї контрольної комісії буде винесено на розгляд на засіданні ВР.

На одному з попередніх засідань, голова підготовчої групи Володимир Литвин сказав, що список комітетів і теми їх ведення необхідно роздати представникам усіх політичних сил. У свою чергу, перший заступник голови діючого парламенту Адам Мартинюк зазначив, що питання розподілу комітетів має бути розглянутий на засіданні профільної підгрупи, і тільки після цього може бути прийнято рішення по даній темі. Поки, за словами Мартинюка, пропозиція, є "лише пропозицією однієї з політичних сил".

Від Партії регіонів вже звучали пропозиції про те, щоб парламентська більшість очолило 15 комітетів, а опозиції було віддано право очолювати 13 парламентських комітетів, які забезпечують контроль за владою.

Представники партії "Удар" Віталія Кличка заявляли про бажання очолити комітет по боротьбі з організованою злочинністю.
Крім того, "Удар" пропонував колегам по опозиції вже в перші дні роботи нової ВР створити тимчасові слідчі комісії з вивчення фактів корупції у владі та фальсифікації результатів виборів.

Фракція "Свободи" у свою чергу претендує на керівництво мінімум у двох комітетах нової Верховної Ради. Про це заявляв Глова ВО "Свобода" Олег Тягнибок. "Наскільки відомо, зараз влада готова віддати опозиції 13 комітетів у Верховній Раді. Усередині опозиційних сил ми ще не проговорювали, як будуть розподілені комітети", - сказав Тягнибок. При цьому він підкреслив, що "Свобода" може претендувати на керівництво "в двох, трьох або чотирьох комітетах Верховної Ради".

Нагадаємо, що перше засідання ВР VII скликання відбудеться 12 грудня.