ua en ru

Затверджено компромісний варіант розсадження депутатів (фото)

Автор: RBC.UA
Підготовча група першого засідання Верховної Ради України (ВР) VII скликання визначила порядок розсадження новообраних депутатів. "За" варіант розсадження проголосували 16 членів групи, передає кореспондент РБК-Україна.

Підготовча група першого засідання Верховної Ради України (ВР) VII скликання визначила порядок розсадження новообраних депутатів. "За" варіант розсадження проголосували 16 членів групи, передає кореспондент РБК-Україна.

Як пояснив спікер ВР VI скликання Володимир Литвин, члени групи проголосували за компромісний варіант розсадження, згідно з яким 50 самовисуванців будуть розташовані найближче до трибуни і президії. При цьому зліва від самовисуванців, які будуть сидіти по центру, будуть розташовані комуністи, а праворуч - "Удар". За комуністами і самовисуванцями зліва буде сидіти Партія регіонів, як і раніше, з права, за "Ударом" - фракція свободи і далі - "Батьківщини". Тобто праву частину залу займе опозиція, ліву - регіонали, комуністи і самовисуванці.

Читайте також: Рада ухвалила закон про персональне голосування депутатів

За словами Литвина, це повинно зняти питання "чи буде хтось заважати блокувати трибун і не пускати депутатів до президії".
Нагадаємо, що попередній план розсадження депутатів у сесійній залі припускав, що місця поблизу парламентської трибуни будуть займати депутати з парламентської більшості, а опозиція рассядется зліва і ззаду, позафракційним депутатам буде дозволено зайняти місця позаду центру парламентської зали.

Затверджено компромісний варіант розсадження депутатів (фото)

Зазначимо, що заборона блокування трибуни прописаний в новому регламенті ВР. Зокрема, в документі йдеться про те, що на пленарному засіданні народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджати роботі головуючого на пленарному засіданні, а також голосування інших народних депутатів. Однак, ніяких санкцій за порушення цих заборон не передбачено.

Крім цього в новому регламенті є зміни, які стосуються процесу формування робочих органів парламенту, обрання та відставки спікера, статусу самовисуванців і позафракційних депутатів. Згідно з новим регламентом, депутатські групи будуть складатися не менше ніж з 14 депутатів та матимуть право законодавчої ініціативи.

Читайте також: Затверджений порядок проведення першого засідання Ради VII скликання

Нагадаємо, що урочисте відкриття роботи новообраного парламенту відбудеться 12 грудня. Парламент в день відкриття роботи Ради VII скликання має відвідати Президент Віктор Янукович, прем'єр-міністр і члени уряду, керівники Центральної виборчої комісії, Верховної суду України, Рахункової палати і т.д. Також будуть запрошені всі президенти України та депутати попередніх скликань.
Текст депутатської присяги залишився колишнім. Згідно з процедурою, першим приносить присягу найстарший депутат.

Відзначимо, що ПР пропонує, що парламентська більшість може очолити 15 комітетів, а опозиція - 13, що забезпечують контроль за владою. Голова групи Володимир Литвин сказав, що список комітетів і теми їх ведення необхідно роздати представникам усіх політичних сил. У свою чергу, перший заступник голови діючого парламенту Адам Мартинюк зазначив, що питання розподілу комітетів має бути розглянутий на засіданні профільної підгрупи, і тільки після цього може бути прийнято рішення по даній темі. Поки, за словами Мартинюка, пропозиція, є "лише пропозицією однієї з політичних сил".

Читайте також: ЦВК завершила реєстрацію депутатів Верховної ради VII скликання

Перша сесія парламенту, згідно з новим регламентом починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.

За словами голови фракції ПР у Верховній Раді VI скликання Олександра Єфремова, Верховна Рада (ВР) VII скликання в середу, 12 грудня, повинна призначити нового спікера і віце-спікерів. "При хорошому варіанті 12 числа (грудня) може бути обраний голова ВР, і так повинно бути. А також віце-спікери", - пояснив Єфремов.

Він також підкреслив, що завтра ПР визначиться з кандидатурою на посаду спікера від партії. "Ми завтра зберемося на засідання і висунемо такого кандидата", - додав Єфремов.

Читайте також: Верховна Рада VI скликання стала історією (фото)

Згідно з остаточними результатами виборів, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця. Нагадаємо також, нова Верховна Рада проведе перше засідання у складі 445 депутатів, так як по 5 округах ЦВК не змогла встановити результати голосування.