ua en ru

Об'єкти, не приватизовані протягом кількох конкурсів, будуть продаватися за ціною, зниженою більш ніж на 30%, - ФДМУ

Ті об'єкти, які виставляються на приватизацію, однак протягом кількох конкурсів поспіль не користуються попитом у потенційних інвесторів, будуть виставлятися на "голландський аукціон", який дозволяє приватизувати об'єкти за зниженою ціною. Про це на сьогоднішній он-лайн конференції заявив голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Голландські аукціони" - це спосіб приватизації - вирішення тих питань, які накопичувалися роками. На мій погляд, головна проблема - величезна кількість державного майна, яке не може знайти свого покупця. Держава втрачає ці підприємства. У нас є підприємства, які по десять разів виставляються на конкурси, і не знаходять свого покупця... пакети акцій, які виставляють до приватизації по 5 років, і ніхто не хоче купувати їх з тієї причини, що оцінка держави і оцінка інвесторів тих об'єктів, що пропонуються до приватизації, відрізняються", - пояснив Рябченко.

За його словами, в питанні приватизації підхід до об'єктів повинен бути ринковий:

"Об'єкт має ту ціну, яку готовий платити найбільш багатий покупець... Та найбільша ціна, яку за нього готові заплатити інвестори, - це і є сьогодні ціна об'єкта, який держава хоче продати. Тим часом, в сьогоднішній системі приватизації це неможливо, є закон, який вже розроблено багато років тому..., і якщо є завод, який оцінять... і за цією ціною покупець не знайшовся, можна знімати ціну більш ніж на 30%. І якщо за цією ціною не знайдеться покупець, то це просто глухий кут. Далі ми знижувати ціну не можемо, тому що якщо знизимо, то це вже Генеральна прокуратура... це пряма стаття Кримінального кодексу, а за тією ціною, по якій ми можемо продавати, ніхто не купує", - відзначив глава ФДМУ.

За словами Рябченка, "голландський аукціон" дозволяє впровадити систему, за якою ціна знижується більш ніж на 30%. Як приклад, він назвав один полтавський завод, який оцінюється в 150 млн грн, а реально коштує близько 20 млн грн. По системі "голландського аукціону", пояснив Рябченко, цей завод буде виставлятися на продаж за ціною в 150 млн грн, але його ціна у випадку, якщо ніхто не буде купувати акції, буде знижуватися в ході цього аукціону, "поки в когось не здадуть нерви, і він не скаже - зараз 30 млн грн, а за 20 млн його купить інший, тому я куплю його за ці 30 млн грн".Рябченко додав, що для того, щоб те чи інше державне підприємство було виставлено на "голландський аукціон", воно повинно бути виставлено на продаж не менше двох разів.

За його словами, перший аукціон по даній системі може бути оголошений ФДМУ тільки після того, як Мін'юст проведе процедуру реєстрації відповідного нормативно-правового акта.

Також Рябченко зазначив, що, в першу чергу, на "голландських аукціонах" будуть приватизуватися об'єкти, які вже мали по 3-10 невдалих спроб приватизації.

Рябченко зазначив, що до конкурсу поки не готові дві генеруючі компанії "Центренерго" і "Донбасенерго":

"У нас є ще дві генеруючі компанії, які поки ще не готові до виставлення на конкурс. Там будуть (виставлятися) контрольні пакети акцій - "Центренерго" і "Донбасенерго". Вони теж будуть приватизуватися в поточному році", - додав Рябченко.

Він повідомив, що в цьому році будуть брати участь у приватизаційних конкурсах також "облгази": "Але ми не поспішаємо - йде процес передачі облгазу з нафтогазу у Фонд держмайна, і це серйозно, тому поки ми не оголошували жодного конкурсу. Там пакети акцій від 1% до 26%".

Нагадаємо, 5 квітня повідомлялося, що на рахунках ФДМУ акумульований 31 из 48 пакетів акцій газових компаній, які планується приватизувати.