ru ua

"УДАР"


Девіз:
Від успіху людини - до успіху країни!

14 березня 2005 р. український бізнесмен Лев Парцхаладзе зареєстрував у Мін'юсті політичну партію "Європейська Столиця" і став її лідером. Паралельно з цим відомий український боксер-важковаговик Віталій Кличко формує свій блок разом з партіями "ПОРА" і "Реформи і Порядок" для участі у виборах-2006 в Київраду.

Блок Кличка за результатами виборів в Київраду отримав 14 депутатських мандатів. На виборах мера Києва Віталій Кличко отримав 23,7%, посівши друге місце.

В той же час, "Європейська Столиця" отримала 0,04% (12 027 голосів на виборах у Верховну Раду і зайняла 43 місце з 45 учасників. На вибори 2007 р. в парламент Парцхаладзе партію не повів.

В 2008 р. "Європейська Столиця" увійшла в Блок Кличка, сам Парцхаладзе отримав мандат депутата Київради.

25 травня 2008 р. на виборах до Київради Блок Віталія Кличка набрав 10,61% голосів і 15 мандатів. До складу блоку входили партії "Європейська столиця", Народний рух України, Українська Соціал-Демократична партія. На дострокових виборах мера Києва Віталій Кличко зайняв 3 місце з 17,97%.

У лютому 2009 р. партія "Європейська столиця" була перейменована в політичну партію "Нова Країна". Лідером партії замість Лева Парцхаладзе стає Роман Романюк.

24 квітня 2010 р. під час позачергового VII з'їзду політичної партії "Нова країна" було прийнято рішення про зміну назви на "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка". 7 липня 2010 р. нову назву партії було зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Лідером партії замість Романюка став Кличко.

2 грудня 2010 р. Парцхаладзе разом з Андрієм Миргородським вийшов з фракції Блоку Кличка.

У 2010 р. на жовтневих виборах у місцеві ради партія "УДАР" отримала 422 мандати в регіональних і муніципальних радах.

У січні 2012 р. партія "УДАР" запропонувала всім українським опозиційним політичним силам підписати угоди про взаємне співробітництво і взаємодопомогу на виборах, про загальні критерії висунення кандидатів, про створення спільного більшості в новій Верховній Раді. Пізніше, ця пропозиція була переглянута і Кличко заявив, що на вибори потрібно йти окремо, а коаліції краще створювати вже в Раді.

В даний час в рядах партії "УДАР" понад 10 тис. партійців в 24 регіонах країни. Всього функціонує понад 596 діючих організацій. Сьогодні 399 депутатів - представників партії "УДАР" - працюють в місцевих радах різних рівнів у 15 регіонах України.

Партнерами партії "УДАР" є Фонд братів Кличків, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань (США) і Союз християнських демократів (Німеччина).