ua en ru

"Руський блок"


Девіз:
"До добробуту людей - разом з Росією"

Наймасовіша нині в Україні політична структура загальноросійської орієнтації починалася зі створення в червні 1999 р. Російського Руху України (РДУ). З лав цієї громадської організації вийшла Партія "За Русь єдину", офіційно зареєстрована в березні 2001 р.

На третьому з'їзді Партії "За Русь єдину", яку очолював Олександр Григорович Свистунов, 20 червня 2002 р. було ухвалено рішення про об'єднання з партією "Російсько - український союз" (голова Іван Петрович Симоненко) і про прийняття нової назви партії "Російський Блок" (ПРБ). 30 серпня 2002 р. Міністерство юстиції України затвердило зміну назви партії "За Русь єдину" на партію "Російський Блок".

У період передвиборчої парламентської кампанії 2002 р. був створений виборчий "Російський Блок", до складу якого, крім базової партії "За Русь єдину", увійшли партії "Російсько - український союз", "Союз" і громадська організація "Російський рух України". Гасла "Російського Блоку" включали інтеграцію з Росією і Білорусією, надання російській мові статусу державної, неприйняття українського сепаратизму і міжнаціональної ворожнечі. "Блок" подолав 4-відсотковий прохідний бар'єр на виборах у Верховну Раду тільки в Криму (4,76%) і в міську Раду міста загальнодержавного значення Севастополь (8,83%), і, таким чином, не пройшов до парламенту.

На президентських виборах 2004 р. ПРБ підтримувала Віктора Януковича.

В результаті конфлікту в керівництві партії "Російський Блок" і РДУ на з'їзді в Києві 12 березня 2005 Свистунов був зміщений з посад голови цих організацій і виключений з них. Частково, конфлікт був викликаний незгодою більшості керівництва ПРБ з лінією Свистунова на співпрацю з партією Наталії Вітренко і "Братством" Дмитра Корчинського (у минулому відомого своєю антиросійською діяльністю).

Партію "Російський блок" очолив Володимир Васильович Пашков, голова Запорізької обласної організації ПРБ, керівник прес-служби ВАТ "Мотор-Січ". Олександр Свистунов не визнав ці рішення. 16 липня 2005 р. в Києві було проведено з'їзди ПРБ і РДУ, на яких головою обох організацій знову був обраний Свистунов.

На парламентських виборах 2006 року партія "Руський блок" підтримувала Партію регіонів України, за списками якої у Верховну Раду був обраний Олександр Миколайович Черноморов. У Верховну Раду Криму було обрано 13 представників ПРБ: 12 за списками блоку "За Януковича!" (блок Партії регіонів і ПРБ) і 1 за списками Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція".

У виборах в Севастопольську міську і районні ради партія "Руський блок" брала самостійну участь. За результатами виборів були сформовані партійні фракції в міському, а також Ленінському і Гагарінському районних радах Севастополя. До Севастопольської міськради було обрано 5 представників ПРБ.

23 липня 2009 р. в Севастополі відбувся VII з'їзд партії. Головою партії був обраний Басов Геннадій Анатолійович.

31 жовтня 2010 р. територіальні та місцеві організації партії "Руський блок" беруть самостійну участь у місцевих виборах. У Севастополі "Руський блок" набирає 8,91%, а також проводить в міську раду 4 депутати по мажоритарних округах. У Севастопольській міськраді сформована друга за чисельністю після Партії регіонів фракція партії "Руський блок" у складі 9 осіб.

За станом на грудень 2010 р. партія "Руський блок" нараховує більше 300 зареєстрованих місцевих організацій в 26 регіонах України.