Тури по Україні подорожчають на 50%: названа причина

Тури по Україні подорожчають на 50%: названа причина Фото: Десна, екопарк Derville (facebook.com/yaroslav.kozak.3)

Організатори поки не можуть пропонувати звичні літні маршрути - на Джарилгач та в "Асканію-Нову"

В Україні поступово знову стали проводити екскурсії й тури по країні. Якщо ціни на одноденні прогулянки з гідом по Києву залишилися на торішньому рівні, то тури по Україні зросли в ціні на 20-25% відсотків.

Про це в коментарі TRAVEL РБК-Україна розповів організатор подорожей та засновник клубу "Добре поїхали!" Ярослав Козак.

Основна причина зростання цін на подорожі — подорожчання палива. Він прогнозує, що надалі зростання цін може досягти й 50%.

"Поки їздимо в одноденні екскурсії. Люди прив'язані до "тривожних" рюкзаків. Оскільки значно зросли транспортні витрати, їхати на два дні поки не бачу сенсу. До осені будемо працювати так — "одноденки" з Києва і на тиждень-два в Карпати з повним зануренням в природу", — пояснює мандрівник.

За його словами, поки що в групах подорожують в основному постійні туристи з Києва. Хоча друзі зі Львова розповідали йому, що в цьому регіоні в одноденні тури їздить багато переселенців.

Фото: Спостереження за природою у парку "Беремицьке" на Чернігівщині (facebook.com/yaroslav.kozak.3)

Наприклад, ще у квітні проводили тренувальні виїзди, присвячені техніці пішохідного туризму.

"Це може потім знадобитися в рятувальних роботах або чомусь подібному. Це були переселенці, які раніше подорожували з цими гідами. Також спеціальні тренування зі спортивного туризму в горах проводять для територіальної оборони", — пояснює фахівець.

На думку Ярослава Козака, попит на подорожі Україною до довоєнного рівня поки що не повертається. Основна причина — організатори подорожей поки не можуть пропонувати звичні туристам літні маршрути — на острів Джарилгач, у відомий заповідник "Асканія-Нова". Також як і раніше ризиковано запрошувати людей у Вилкове та Одесу.

Раніше повідомлялося, що туристи бронюють екскурсії, щоб підтримати гідів, які втратили роботу через війну.

Також ми писали, що ціни на екскурсії по Києву залишилися на рівні минулорічних.

Більше цікавих картинок ви можете подивитися на нашій сторінці в Yo.Fan.