Не залишайте тварин вдома. Як виїхати за кордон з домашнім улюбленцем: поради та реальні історії

Не залишайте тварин вдома. Як виїхати за кордон з домашнім улюбленцем: поради та реальні історії Фото: Як виїхати за кордон з домашньою твариною (unsplash.com)

Українці закликають при виїзді до Європи під час війни брати з собою й тварин

За даними ООН, з початку вторгнення і війни Росії проти України за кордон виїхало вже близько 3 мільйонів наших громадян. Багато людей намагаються забрати з собою домашніх тварин: котів, собак і навіть папуг. Багато країн Європи значно спростили в'їзд українцям з домашніми улюбленцями.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на УНІАН. Як виїхати за кордон з домашньою твариною без зайвих турбот і не залишати в порожньому будинку свого вихованця – далі у матеріалі.

Як сісти на поїзд з тваринами: поради "Укрзалізниці"

З самого початку війни в Україні у зв'язку з введенням воєнного стану "Укрзалізниця" значно спростила правила проїзду по країні з тваринами.

У прес-службі компанії підкреслили, що власники тварин повинні мати при собі ветеринарний паспорт і перенесення для кожної тварини. Також у відомстві попросили не залишати тварин напризволяще, а брати з собою в поїзд.

"Документи не запитували". Як проходить перевезення тварини поїздом на практиці

Наталія Пирогова - родом з Житомира. Поїхала в гості до сестри в Харків буквально за два дні до вторгнення Росії. Збиралася залишитися у неї на кілька днів, тому забрала з собою кішку, яку не було з ким лишити. Коли почалася війна, їм усім довелося ховатися в бомбосховищах, коли були обстріли. Кожен раз брала кішку з собою, згадує вона в розмові з РБК-Україна.

"Мені вдалося вибратися на евакуаційному поїзді тільки на п'ятий день. Спочатку брала з собою переноску для кішки, але довелося віддати її іншим людям, яким потрібно було вивезти тварину дуже терміново. Тому везла свою кішку, просто загорнувши в куртку. Просто зайшла в поїзд, ніхто нічого не перевіряв і не питав. Доїхали без проблем, і я дуже рада, що ми нарешті вдома. Закликаю не кидати вдома своїх улюбленців: перевезти їх не так складно, як здається", — розповідає Наталя.

Як виїхати закордон з твариною: алгоритм дій

У кожній країні встановлені свої правила для в'їзду з тваринами, але в країнах ЄС вони приблизно однакові.

Не залишайте тварин вдома. Як виїхати за кордон з домашнім улюбленцем: поради та реальні історії

Фото: Під час війни "Укрзалізниця" спростила правила перевезення тварин у поїздах (unsplash.com)

У більшості країн Європи встановлені наступні правила перевезення тварини:

  • наявність мікрочипу;
  • довідка про вакцинацію від сказу;
  • тест на відсутність сказу у тварини;
  • ветеринарний паспорт вихованця.

Однак війна може перешкодити виконати всі ці умови. Якщо доводиться швидко евакуюватися, мало хто думає про список документів для тварини.

Але це абсолютно не привід залишати улюбленого вихованця вдома. Навпаки - українців закликають забирати їх із собою, адже у більшості випадків при перетині кордону на сьогодні просять лише заповнити онлайн-реєстрацію на тварину: її можна знайти на сайті Кабміну.

Волонтери, які допомагають українцям виїхати за кордон із твариною, наголошують: просто виїжджайте – без чіпа, без паспорта: пропустять усіх. Можете вивозити тварин ваших сусідів: їх теж пропустять.

Далі ця інформація передається районному ветеринару, який допоможе оформити всі документи. Якщо ви не можете вказати майбутню адресу проживання, вам потрібно мати заповнену декларацію з собою.

Якщо немає всіх документів для перевезення тварини: що робити

У Кабміні пояснюють: якщо мандрівник не може вказати адресу місця проживання домашніх тварин у Польщі, потрібно дотримуватися правил:

  • мати заповнену декларацію (заявку) за зразком з офіційного сайту;
  • офіційний ветеринарний лікар проводить маркування та щеплення тварин у місці тимчасового перебування тварини разом власником/опікуном після перетину кордону;
  • витрати, пов'язані з вищевказаними діями, покриваються з державного бюджету Республіки Польща;
  • Для тварин у віці 8 місяців потрібна тільки заповнена заявка. Інші види домашніх тварин (гризуни, кролики, земноводні, рептилії, безхребетні, декоративні водні тварини) тимчасово звільняються від отримання дозволу головного ветеринарного лікаря Республіки Польща. Види, на які поширюються Вашингтонська Конвенція CITES, узгоджуються з Національною адміністрацією Республіки Польщі.

"У такому випадку необхідні маніпуляції зробить черговий ветеринар відразу після перетину кордону. Якщо ваш вихованець не кіт або собака, а гризун, Рептилія, земноводна або інша тварина, то в Польщі воно тимчасово звільняється від отримання дозволу головного ветеринарного лікаря", — пояснюють на сайті Кабінету Міністрів.

"Пропускають без проблем". Як українці вивозили тварин за кордон

Киянка Світлана Никифорова виїжджала в Європу з усією родиною: донькою, мамою і сестрою. Також вивезла двох кішок, оскільки не було можливості залишити їх у друзів або знайомих, розповідає вона РБК-Україна.

Жінка додає, що навіть якби й була можливість залишити тварин у Києві, то морально дозволити собі їй це було б складно: хотіла забрати їх із собою.

Не залишайте тварин вдома. Як виїхати за кордон з домашнім улюбленцем: поради та реальні історії

Фото: За словами киянки, коли постало питання про те, чи забирати з собою кішку, вона навіть не сумнівалася, що вивезе її з собою (unsplash.com)

"Ми вчотирьох, а також з двома кішками, перетнули кордони трьох країн. Спочатку в'їхали до Польщі, потім до Німеччини, і кінцевим пунктом стала столиця Франції. Тут живе наша родичка: вона запропонувала нам дві окремі кімнати в своїй квартирі. Можу сказати впевнено: подорожувати з тваринами в такому особливому положенні можна і потрібно. Підкреслю - ні в одній з країн нас не питали документи на тварин. Тільки упевнилися, що їм комфортно перебувати в переносках і чи вистачає їм там простору", — згадує дівчина.

В іншої Киянки, Тетяни Єрінчак, був вибір: залишити собаку вдома або забрати з собою під час виїзду до Польщі. Вирішила вибрати другий варіант.

"Їхали до кордону потягом. Потім стояли у величезних чергах. У поїзді тільки запитали, чи є у собаки мікрочип. Далі в Польщі уточнили інформацію про те, чи є у нас паспорт на тварину. Він у нас був, я його оформила ще до війни. Далі скрізь пропускали без проблем, а по приїзду до Варшави волонтери запитували, чи потрібна допомога ветеринара. Готові були надати її безкоштовно", - пояснює вона.

Нагадаємо, ми писали, в яких країнах екстрено скасували всі вимоги та приймають українців навіть без закордонного паспорта.