ru ua

В Україні навесні злетять ціни на продукти: подорожчає не тільки хліб

В Україні навесні злетять ціни на продукти: подорожчає не тільки хліб В Україні злетять ціни на продукти (фото: РБК-Україна)

Навесні 2021 року в Україні очікується підвищення вартості деяких продуктів. В основному будуть здорожчати зернові, овочі і фрукти, а інфляція в цей період складе 7-8%. Про це інформував прогноз Нацбанку, в якому повідомляв, що зростання продовольчої інфляції у першому півріччі поточного року продовжиться внаслідок низького торішнього врожаю більшості сільськогосподарських культур.

Ппрес-служба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" з посиланням на радника зі стратегічного розвитку Володимира Лапу також підтверджує прогноз Нацбанку щодо подорожчання продуктів.

"Ми вважаємо реалістичними прогнози Нацбанку щодо підвищення інфляції до 7-8% навесні зі зменшенням темпів інфляції влітку. Насамперед може здорожчати зернова група, вірогідний і короткостроковий сезонне зростання цін на овочі та фрукти, який традиційно відбувається навесні", - повідомив експерт.

Володимир Лапа зазначив, що раніше в Україні вже серйозно подорожчали яйця, тому їх вартість надалі істотно підвищуватися не буде. Але через подорожчання кормів для тварин може зрости ціна на м'ясо і м'ясні вироби, вважає експерт.

Відмітив, що важливим чинником прискорення інфляції буде підвищення мінімальної заробітної плати (до 6000 грн у січні та 6500 грн в грудні 2021 року), що, крім зростання споживчого попиту, призведе до збільшення витрат бізнесу на заробітну плату та податкового навантаження.

Як ми раніше писали, медики розвінчали популярний міф про сало. Експерти спростували поширений міф про сало і розповіли, яка порція цього продукту є абсолютно безпечною.