В Україні з 1 листопада підвищать зарплату лікарям: кого це торкнеться

Вівторок 17 листопада 2020 13:47
В Україні з 1 листопада підвищать зарплату лікарям: кого це торкнеться
В Україні підвищують зарплати медикам (фото: facebook.com/andriy sadovyi)

В Україні з 1 листопада підвищать зарплату лікарям первинної медичної допомоги

Українські лікарі з 1 листопада можуть розраховувати на підвищення зарплати. Але це торкнеться не всіх, а тільки докторів першої медичної допомоги (сімейні лікарі). Про це заявила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як, а постанова уряду вже набрала чинності, пише "Інтерфакс Україна".

Згідно з постановою, тепер лікар первинної допомоги буде отримувати 651,6 гривень за одного пацієнта. Раніше капітаційна ставка за хворого становила 600 гривень.

"Цією ж постановою врегульовано, що якщо у пацієнта немає декларації, але він з підозрою на COVID-19, він може звернутися в будь-яку амбулаторію і через реєстратуру підібрати лікаря, який буде його супроводжувати. Мобільна бригада за напрямом цього сімейного лікаря приїде для відбору зразків, незалежно від наявності у вас декларації", – пояснила Садов'як.

Таким чином виходить, що ставка для сімейного лікаря за одного пацієнта підвищилася на 51 гривню. До речі, сума підвищення в 51 гривню — значно менша, ніж пропонувала Національна служба охорони здоров'я. Установа вважала, що ставку за одного пацієнта потрібно підняти до 710 гривень.

До цього Кабінет міністрів збільшив доплати військовослужбовцям та медикам, задіяним у боротьбі з COVID-19. Зокрема, ці доплати зростуть удвічі. Крім того, раніше уряд ініціював звільнення в регіонах у зв'язку з затримкою з доплатами медикам.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся