ua en ru

Вчені виявили потенційно заселену планету, яка схожа на Землю: що про неї відомо (фото)

Вчені виявили потенційно заселену планету, яка схожа на Землю: що про неї відомо (фото) Фото: вчені помітили заселену планету, схожу на Землю (GettyImages)

Європейська Південна обсерваторія ESO повідомила про відкриття кам'янистої землеподібної екзопланети. Вона знаходиться в зоні життя своєї батьківської зірки і, можливо, володіє атмосферою.

Результати дослідження представлені в журналі Astronomy & Astrophysics.

Так, загадкову екзопланету відкрила група астрономів, що працює на великому телескопі (VLT) в Чилі.

Вчені у дослідженні визначили планетну систему, центром якої є зірка L 98-59. Фахівців вона зацікавила, тому що планети цієї системи за своїми характеристиками схожі на планети внутрішньої частини нашої Сонячної системи.

Вчені виявили потенційно заселену планету, яка схожа на Землю: що про неї відомо (фото)

Вчені помітили заселену планету, схожу на Землю (ESO)

Науковці визначили, що методом вимірювання променевих швидкостей вдалося відкрити відразу декілька цікавих об'єктів. Один з них - планета з масою вдвічі менше маси Венери. Вона виявилася найлегшою з усіх планет зазначеної системи. Також були виявлені "планета-океан" і схожа на землю планета, яка, ймовірно, знаходиться в "зоні населеності".

Зокрема, в астрономії її також називають "зоною життя" - це умовна область в космосі, визначена з розрахунку, що умови на поверхні знаходяться в ній планет будуть близькі до земних.

"Відкрита планета, розташована в зоні населеності, можливо, має атмосферу, яка здатна захищати і підтримувати розвиток життя", - говорить співавтор роботи астроном Марія Роса Сапатеро Осоріо, співробітниця Центру астробіології в Мадриді.

Вчені виявили потенційно заселену планету, яка схожа на Землю: що про неї відомо (фото)Вчені помітили заселену планету, схожу на Землю (ESO)

Зазначимо, що планета, яка схожа на Землю, то вона спочатку "ховалася" від спостережень. Раніше вчені її не помічали, і тільки недавно вдалося встановити, що вона існує. Це космічне тіло є п'ятою за рахунком планетою, якщо вважати їх розташування в порядку віддаленості від зірки. Всі ознаки вказують на те, що на її поверхні може існувати рідка вода.

Додамо, що для вивчення планетної системи L 98-59 група астрономів використовувала спеціалізований спектрограф ESPRESSO, змонтований на телескопі VLT.