Вчені винайшли новий спосіб діагностики коронавіруса
Коронавірус можна буде діагностувати при аналізі слини
Коронавирус пропонують діагностувати при аналізі слини. Вчені прийшли до висновку, що матеріал, вироблюваний слинними залозами, підходить для якісного визначення наявності COVID-19 у пацієнта. Також вчені довели, що пандемію можна уповільнити, якщо носити маски.
Слина, біологічна рідина, в основному виробляється зі слинних залоз порожнини рота, може містити в собі нуклеїнову кислоту коронавіруса. Крім легенів, слинні залози та язик, можливо, є носіями цього вірусу, що представляє цінність для проведення аналізів. Про це стало відомо за результатами дослідження, опублікованими в журналі Nature.
"Дослідження показало, що слина з глибокої глотки дає якісні результати діагностики коронавіруса. У дванадцяти позитивних на коронавірус пацієнтів діагноз підтвердився на підставі епідеміологічного анамнезу, клінічних критеріїв та лабораторного виявлення вірусу в зразках з носоглотки або мокротиння. Використовуючи кількісну полімеразну ланцюгову реакцію зі зворотною транскрипцією в реальному часі шляхом тестування гена 2019-nCoV, 11 зразків слини показали позитивний результат на 2019-nCoV з 12 пацієнтів (91,67%)", - йдеться в дослідженні.
Через те, що в слині міститься коронавірус, вчені прийшли до висновку, що вона насправді може бути заразною, а носіння масок може запобігти поширенню інфекції.
"Таким чином, носіння масок для запобігання поширення крапель інфекційної слини, що містяться в повітрі, ретельна дезінфекція повітря в приміщеннях для блокування поширення крапель інфекційної слини та соціальне дистанціювання, може уповільнити епідемію COVID-19 певною мірою", - йдеться у висновку дослідження.
Нагадаємо, що раніше у мережу потрапили результати випробувань вакцини. Вчені запевняють, що винайдена ними вакцина допоможе врятувати світ.
Раніше ми писали, чи здатні допомогти неспиртові антисептики від Covid-19.