ua en ru

В Україні техогляд буде проходити за новими правилами: експерт розповів про деталі

В Україні техогляд буде проходити за новими правилами: експерт розповів про деталі Колаж РБК-Україна: техогляд в Україні відрізнятиметься від колишнього

В Україні планують повернути обов'язковий техогляд з 2022 року, але вводити мають намір поступово, і за новими правилами. Хоча законопроект поки не затверджений народними депутатами, голова Асоціації безпеки експлуатації транспорту Дмитро Гончарук пояснив, що може очікувати власників легковиків при необхідності регулярно проходити контроль.

Про це передає uamotors.

Так, процес проходження техогляду буде здійснюватися з відеофіксацією - таку норму хоче ввести уряд, розповів експерт.

Він також зазначив, що дане нововведення є вимушеним заходом. Пов'язаний він з тим, що в 2010 році, коли в Україні проводили ТО, була широко поширена практика виписування документів навіть без поверхневого огляду транспортного засобу.

За словами глави АБЕТ, в новому законопроекті хотіли врахувати також і людський фактор в процесі проведення ТО. Тепер експерти з ОТК - механіки, які безпосередньо проводять огляд - нестимуть відповідальність щодо дотримання процедури проведення ТО транспорту та результати перевірки.

Експерт звернув увагу, що старі машини - за умови справного технічного стану - також зможуть безпечно експлуатуватися на дорогах загального користування.