ua en ru

Як супермаркети наживаються на українцях: отримують 700 тисяч зайвого прибутку!

Як супермаркети наживаються на українцях: отримують 700 тисяч зайвого прибутку! Як супермаркети наживаються на українцях (Колаж РБК-Україна)

В супермаркетах касири постійно наживаються на покупцях й загальні суми можуть досягати 700 тисяч прибутку. Найпростіший спосіб – решта у копійках, які касири не віддають і говорять, що в них немає у касі.

Деталі такої схеми розказав на своїй сторінці Facebook волонтер Андрій Козак.

"Знаєте, я розумію тепер, як в Україні стають олігархами… А все дуже просто, і причина тому наший "тупізм"... "тупізм" або просто елементарне мовчання простих українців", - почав свою розповідь чоловік.

Як працює "схема"

Він згадав, як в черзі на касі мав змогу спостерігати, як касирка без виключень кожному покупцю готівкою недодавала решту, мовляв копійок немає. Звичайно, каже Андрій, 50-70 копійок не врятують, але все ж таки…

"Коли підійшла моя черга, пробивши мій товар, я отримав 200 грн та 30 копійок до сплати. Звичайно, 30 копійок у мене не було, хоча раніше я завжди давав, наприклад, 201 гривню, цей раз я вирішив не додати ці копійки, які нібито значення не мають, і передав касиру лише 200 грн і ось найцікавіше почалося. Касир грубим голосом попередила мене: "шановний, тут вам не ол-інклюзів, я ж вам сказала: 200 грн 30 копійок, чи ви на екрані не бачите?!". Згоден, хоч і трішки хамовито, але 30 копійок - теж гроші, та й мабуть недостачу спишуть на неї, тому без вагань даю їй дві гривні, а решти отримую замість 1 грн 70 копійок - лише одну гривню", - розповів він.

А найцікавіше в цій ситуації, що близько десяти людей, які вже розрахувалися раніше, також недоотримали своєї решти. І лише одна бабуся, яка вимагала у касира свою решту, у відповідь отримала "хвилю хамства та обурення, нібито на 80 копійок стара не збіднієш, тікай звідси!"

"Отож, давайте рахувати. Якщо мільйон покупців лише за один місяць недоотримають по 70 копійок решти, тоді подібні супермаркети отримають 700 000 грн зайвого прибутку. Правда, копійки вже й не так мізерно виглядають? А якщо взяти всі торгові центри, тоді в результаті маємо десятки втрачених мільйонів. Наприклад, можу сказати, що при кожній розплаті готівкою я не отримую повної решти", - каже Андрій.

Що робити, якщо вам не дають здачу?

Проблема відсутності здачі (решти) в продавця чомусь стає проблемою вашою. Однак ви повинні пам’ятати, що це не тільки проблема продавця, а перш за все - підстава для його відповідальності.

Підпунктом 2.13 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України №637 визначено, що підприємства та підприємці мають забезпечувати наявність у касі банкнотів і монет для видачі здачі. А от відсутність такої розмінної монети є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.164-2 КУпАП, що загрожує посадовим особам підприємства штрафом.

"Просто пам’ятайте, що сьогоднішні 20-50 копійок, які вам не додали, завтра зроблять з вас і ваших дітей жебраків. Натомість самі власники кожного тижня, місяця отримають мільйони зайвого прибутку. А все тому, що вони знають і дотримуються правила, що копійка гривню береже", - резюмував волонтер.