Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті і примирення

Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті і примирення
Фото: День пам'яті і примирення (pixabay.com/Divily)

Історія свята 8 травня і заходи на День пам'яті і примирення 2018 у Києві

8 травня у багатьох країнах світу святкується День пам'яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. В Україні пам'ятний день був встановлений в 2015 році.

День пам'яті і примирення: історія свята

8 травня 1945 року стало днем ​​остаточної перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, коли Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію. На згадку про цю історичну подію в світі щорічно 8 травня відзначається День пам'яті і примирення.

До 60-го ювілея Перемоги у Другій світовій війні в 2004 році Генеральною асамблеєю ООН була прийнята Резолюція про встановлення Днів пам'яті і примирення 8 і 9 травня на честь героїв, які віддали свої життя в боротьбі з нацистською Німеччиною в 1939-1945 рр. Всім країнам в складі організації було запропоновано в один або обидва з цих днів проводити меморіальні заходи і почитати жертв Другої світової війни. При цьому, Резолюцією визнається, що кожна держава може також встановлювати свої Дні Перемоги і визволення.

День пам'яті і примирення в Україні - 8 травняФото: День пам'яті і примирення в Україні - 8 травня (facebook.com/izuminka34)

У більшості європейських країн пам'ятну дату закінчення Другої світової війни відзначають саме 8 травня. Свято має назву "День перемоги над нацизмом", або ж "День закінчення Другої світової війни в Європі".

8 травня 1945 року о 23:01 (за берлінським часом) Антигітлерівська коаліція ратифікувала "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини, і вже в цей день у багатьох містах Європи і Америки почалися масові святкування.

У Лондоні торжество відбулося на Трафальгарській площі. З балкона Букінгемського палацу англійців привітали король Георг IV прем'єр-міністр Уїнстон Черчілль, а принцеси Єлизавета (майбутня королева Єлизавета II) і Маргарет інкогніто святкували в натовпі людей. У США паради пройшли в Нью-Йорку на Times Square, в Майамі, Лос-Анджелесі, Чикаго.

Масштабне святкування перемоги в боротьбі з фашизмом відбулося в Москві на Червоній площі 9 травня 1945 року, коли акт про капітуляцію Німеччини був доставлений Сталіну. У республіках Радянського Союзу свято День Перемоги було встановлене на 9 травня.

День пам'яті і примирення в Україні: заходи

Пам'ятна дата 8 травня була закріплена Указом президента Петра Порошенка у 2015 році для "гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму".

Символи Дня пам'яті і примиренняФото: Символи Дня пам'яті і примирення (facebook.com/babybox)

Символом свята є червоний мак. Ця квітка - пам'ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу. Квіти червоного маку спочатку були символом трагічних подій Першої світової війни, і оспівувалися у вірші "На полях Фландрії" канадця Джона Маккрея. У 2014 році червоний мак і слоган "Ніколи знову" стали використовуватися в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні.

До Дня пам'яті і примирення приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами. Акція "Перша хвилина миру" також проходить щорічно в містах України 8 травня о 23:01.

8 травня 2018 об 11:00 у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкриється фотовиставка "Герої".

На Співочому полі в День пам'яті і примирення з 12:00 до 18:00 пройде мистецька програма "Рокам ніколи пам'яті не стерті", в якій візьмуть участь колективи самодіяльності ветеранів.

У філії Музею історії Києва (Музеї окупації) о 12:00 8 травня розпочнеться кінолектроій "Битва за Дніпро і визволення Києва".

Загальноукраїнська акція "Перша хвилина миру" за участю перших осіб держави розпочнеться 8 травня 2018 о 22:40 в столичному Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Святкування на честь закінчення Другої світової війни продовжаться 9 травня. Цей день є офіційним вихідним днем ​​для українців, а з 2016 року свято носить назву День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

День пам'яті і примирення - свято в Україні (video.rbc.ua)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся